Új hozzászólás Aktív témák

  • rdt89

    addikt

    Az alábbi tesztben a címben említett roppant egyszerű és rövid kódnevű telefonról fogok tesztet írni. A telefont a [link] oldalon andras888 felhasználótól vettem. Vámmal, áfával együtt 49 ezer ft volt (plusz 3 ezerért vettem egy flippes tokot rá).

    Külső:
    Gyönyörű 7,58 mm vastag, 144 mm magas telefon első részén az 5"-os FHD kijelző helyezkedik el IPS panellel 441ppi(antutu szerint 480), közvetlen alatta a 3 érintőgombos szokásos android billentyűzetek az egész készülék cirka 140gramm, szóval nem egy elhízott készülékről beszélünk. kézben tartani kifejezetten kellemes, bár kissebbnek érződik mint amekkora (értsd: vékonysága miatt mintha kisebb készüléket fognál nem pedig egy 5"-os tepsit), a Dell Streak 5 telefonhoz képest igen kicsinek mondanám pedig az is 5" volt. A telefon hátlapja polikarbonát ami eléggé jó tapintású.Alul helyezkedik el a töltő csatlakozó, felül a 3.5mm-es jack bemenet jobb oldalt a bekapcsoló gomba, baloldalt a hangerő szabályzó. Képek a telefonról:





    Tartozékok:
    Pofás fa hatású dobozban érkezett egy Nibiru felirattal a tetején.
    Doboz tartalma nem túl bőséges de a minimumot hozza:
    -Töltő (EU-s átalakítóval)
    - Adatkábel

    Hardver:
    Nos a gyorsaságért egy (amúgy nyolc :) )mtk6592-es soc felel(8 mag magonként 1.7 ghz) Mali450 MP4-el 700mhz-s sebességen ketyegve, 2gb rammal megfejelve, azt hiszem, ez a rendszer működéséhez és játékokhoz tökéletes párosítás. Dual Simes, és mindkettőben tudja a 3g sebességet (Telenoros kártyával egyik Nibiru se hajlandó a mobilkommunikációs tevékenység valamelyikére, van akinél a 3g netsebességet nem akarja, de nálam hívást kezdeményezni nem akar így a Telenorosoknak le kell mondani erről a csoda készülékről sajnos). 13mp-s hátlapi kamera led villanóval (FHD videórögzítés), és 5mp-s előlapi kamera (FHD videórögzítéssel).

    Rendszer:
    4.2.2-es Androiddal van ellátva (mtk processzorok védjegye lassan, de engem nem zavar).
    A lényeg a Touch OS a cég saját fejlesztésű kezelő rendszere, annyira ötletes és annyira pofás, hogy muszáj képekkel illusztrálnom, mert ez tényleg megérdemli a külön kiemelést! Kis tojás formájú figurával mászkálhatunk 2 féle választható stílusú fal előtt, ahol rá van dekorálva egy csomó grafika, eszköz és ezekre rákattintva megnyitja a hozzá tartozó funkciót, valamint a kis bábuk is variálhatóak, de ha nem tetszene ez a fajta kezelőfelület visszatérhetünk a klasszikusra. Valamint a gesztusok, amit be állíthatunk, hogy a 4 különböző jelhez milyen funkciót rendelünk hozzá. zene hallgatáshoz nem kell feloldani a billentyűzárat, elég a zenelejátszóhoz beállított bekalibrált gesztust a képernyőre rajzolni és egyből elindul a zene, jobb oldalra húzva tovább rakja baloldalra húzva vissza rakja. Zene megállításához ismét rá kell a kijelzőre varázsolni a gesztusjelet. Nagyon pofás és ötletes dolog,és a legfontosabb, hogy működik!
    A felső részen lehúzható ablakba a szokásos Wi-fi, bluethoot, gps bekapcsoló kis ablakok vannak valamint alatta a fényerő állító, egy számológép (nagyon pofás tényleg) a zseblámpa funkció valamint a kamera mint elérhető opció. Vannak továbbá lefordítással elnémítja a telefont, fülhöz emelve felveszi, kesztyű mód, inteligens csengés, inteligens hívás.A telefonba van ram tisztító program, játék optimalizáló, belső tárhely ellenőrző program amik pofásak, ötletesek és nagyon jók. Na ha ez kicsit zavaros volt és kesze-kusza az alábbi képeket szemlélve mindenkiben tisztázódik a zavarkeltett leírás. A telefonhoz beépített frissítés is dukál ami folyamatosan ellenőrzi, hogy a gyártó adott-e ki frissítést a készülékéhez. Na jöjjenek a képek egy antutu méréssel karöltve:













    Kamera:
    Nos elérkeztünk az egyik legkényesebb témához, mivel mindenki kíváncsi, hogy mire képes a telefon fotózás terén. Nos véleményem szerint a Kínai átlaghoz képest jobb a helyzet (előző telefonom 13mp-s Zopo C3, annál lényegesebben szebb képeket lő)
    Előlapi:
    Rengeteg beállítás van (HDR, Panoráma, Éjszakai mód, Mosoly érzékelő, Arcszépítő). A kamera képkészítése beállítható hang érzékelésre (sajnos egyetlen kínai szó van ami hatására képet lő, vagy videót rögzít, de ezt az istenért se tudom lefordítani.). Képeknél van auto-mata mód, ilyenkor mindent a telefon intéz még a vakut is villogtatja ha kell kép lövés előtt is. Motívum követést is tud, amit kijelölsz azt a gép mozgatásakor, vagy a tárgy mozgásakor követi a fókusz. Olyan a képlövés, mintha fegyverünk lenne, pofás kis célzókereszt van fókuszpontban. Makró képet is szépet lő, íme pár kép a telefon kamera általi minőségéről. Ezek átméretezett képek, teljes méretűt privátban szívesen küldök bárkinek kérésre. (Videót kérésre emailban küldök, mert ide nem tölt fel):


    Előlapi kamera:
    Nos itt egy 5mp-s lencsével van dolgunk, ami szintén jó minőségben lő képeket, de nem nevezném be a legjobbak közzé, bár nem rossz. Itt automata mód és arc szépítés mód van beállítható motívumoknak.:

    Multimédia:
    A telefonban igaz, hogy egy hangszóró van, de mint a képen is látható szép nagy darab, ami bizony meseszépen szól és teljes hangerőn se torzít hanem szinte hallható, hogy kezeli a mélyet. Kicsit átszabott média lejátszója van állítható Equailezerrel. Hangereje a WT19i sztereó sony-val vetekszik ami sztereó hangszórós, valamint a tabletem sztereó hangszóróját is majdnem elnyomja.

    GPS:
    MTK processzor nem akarja a GPS-t lásd: mtk6589, mtk6589t mindegyik szenved ha műholdat kell találni, na a Syngc programmal tesztelve itt már nem áll fent ez a hiba. Wi-Fi, Mobilnet letiltással csak GPS használattal max 10 másodperc kellett neki és jelet talált, valamint hibátlanul navigált 50 percen keresztül (eddig volt rá szükség) jeldobálás és fagyás nélkül! Szóval kijelentem tökéletesen állta a sarat.

    Adatkommunikáció, akkumulátor:
    Nem írt semmi hibát eddig a telefonról a tesztelő vajon miért? Akkor talán az akkumulátor, mert 8 mag és 2000mah az édes kevés párosítás, de a telefon tegnap 11 órakkor 100%-ra töltve folyamatos nettel, letöltéssel, képernyőhasználattal, fényképezéssel, videórögzítéssel most köszöni szépen 31%-on van. (Jó még aludtam éjszaka nem ment de akkor is volt terhelve). A Zopo C3 is ekkora akkumulátorral volt, de nem bírta ennyire a szuflát, lehet azért, mert nem volt benne ilyen funkció, mint ebben. Az akkumulátornál be lehet kapcsolni a processzorok korlátozása, így nem engedi őket pörögni, így is mennek a játékok szaggatás nélkül, de nem melegszik a telefon és éppen, hogy ketyegnek a processzor magok benne.
    Mint az elején említettem Telenorosoknak felejtős a telefon, mert mindegyik Nibiru allergiás rá, van amelyik a 3G-t nem engedi, vagy van amelyik hívást kezdeményezni nem enged (az enyém például), de mivel T-Mobiles vagyok engem ez nem zavar. WCDMA, TCDMA, GSm hűlózatokon is jól mozog. NFC és 4G nincs benne, de inkább örülök neki mint zavarna, mert számomra annyira nincs értelme egyiknek se, mondjuk a 4G-nek Debrecenben amúgy se nagyon van értelme még, de ezt a kettőt leszámítva mindent tud ez a szépség.

    ÖSSZEGZÉS:
    Aki az állapot visszajelző led hiánya eltántorít a vásárlástól nagy hibát vét mivel ez a telefon ennyi pénzért ajándék. Megmondom őszintén 49 ezer forintért itthon még a középkategória is elérhetetlen, ez pedig akárhogy is nézem a felső kategóriát súrolja nem gyengén. A kijelzője példa értékű mint ahogy a fényereje is, a kamerája nem fogja megváltani a világot, de azért nem fogjuk kikaparni a szemünket a kép minőségét látva se. Számomra az egyik legjobb vétel amit telefonok terén végrehajtottam. Nem döccen rajta a rendszer, nagyon jó optimalizáció és kezelőfelület.
    Design: 10/10
    Összeszerelés minősége: 10/10
    Anyaghasználat: 8/10
    Felszereltség: 8/10
    Kijelző: 10/10
    Kamera: 7/10
    Stabilitás, optimalizáció: 10/10
    Összegzés:9/10

    TÖBB MINT AJÁNLOTT!!
    Remélem tetszett a teszt. :)

  • rdt89

    addikt

    Most tettem fel töltőre a telefont (20:56 24%-os szuflával)! Ez 2 és fél nap, kicsit átlagon felüli felhasználás mellett!

  • gorcsev27

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Én itt vettem a Nibiru H1-et 3 hónapja.

    Ezzel a ROM-mal érkezett.
    A rendszerhez azóta sem piszkáltam hozzá.

    Telenoros vagyok, több, mint 10 éves SIM-mel és a teló egyszerűen tökéletes.
    Minden funkciója kifogástalan. :R

    Most rendeltem a feleségemnek is egyet ugyanonnan.
    Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy az övé is ilyen simán fog-e menni. :U

  • rdt89

    addikt

    Én is köszönöm szépen, hogy elolvastad. :)

    gorcsev27:
    Legyen sok örömöd az új telefonba. :)

Új hozzászólás Aktív témák