Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szikbetyar

    újonc

    Nem: férfi
    Kor: 32
    Munkakör: senior .net dev (10+ év)
    Végzettség: OKJ
    Nyelvtudás: angol (napi szinten szóban és írásban használva)
    Nettó fizetés: 380.000 Ft
    Egyéb: -
    Hely: megyeszékhely

    Ahogy elnézem óriási szakadék tátong a pesti és a vidéki fizetések között...

  • szikbetyar

    újonc

    válasz dyablo0506 #15616 üzenetére

    Kb ugyanígy jártam én is, mikor pár hónapja betévedtem ide. Nyilván tisztában voltam, hogy van különbség a vidéki és pesti fizetések között, de az elmúlt pár évben nagyon nem mélyedtem el a témában, így kb sokkhatás ért. :D
    Azóta a neten fellelhető összes használható infó, volt kollégák információi, stb alapján arra jutottam, hogy jelenleg Debrecenben a max elérhető fizetés tapasztalt .Net fejlesztőként (beosztottként) kb 400k nettó. Sávosítva ilyen 300-400 nettó között megy a szórás. És ez ráadásul 10-15 év tapasztalattal, és ez alatt nem azt értem, aki leragadt valahol valami alapszinten és azóta eldagonyázik abban és/vagy egy szót nem tud angolul (aki ilyen szinten van, az bőven ez alatt keres).
    Természetesen van egy pár kivételes eset (ritka, mint a fehér holló: 500k körül), de úgy általánosságban ez van. És ez szerintem nem csak .Net-re igaz, hanem java-ra, vagy akármi másra is. Tudok olyat, aki c++-t tol 5+ éve és nem éri el a nettó 300k-t.
    Szóval, a jelenlegi fizetésed még igen jónak is számít itteni viszonylatban, DE természetesen a nagy képet nézve már egyáltalán nem olyan rózsás a helyzet.
    Szóval én is azt tudom mondani Neked, hogy hajrá, irány Pest. Nekem az évek folyamán rengeteg ismerősöm, munkatársam költözött el Pestre. Nekem az nem opció, az most tényleg mellékes, hogy miért, a lényeg, hogy arra jutottam, hogy ebben az esetben egy kiút van, valami remote melót megfogni. Sajnos 2019-ben a cégek legtöbbje még mindig úgy áll ehhez, mintha valami kórság lenne. Ez elképesztően siralmas. Én konkrétan három valakit tudok, akik beosztottként full távmelót tolnak és felette kapnak az itteni átlagnak (jelentősen, vagy nagyon jelentősen).
    Még egy kis plusz infó, hátha bárkinek még hasznára válik ez az egész a későbbiekben. Én összesen kb vagy 15 céget tudok Debrecenben, aminek .Net-hez akár csak érintőlegesen is köze van. Ebben minden benne van, a nagy nevek és a lepkefing cégek is. Lehetséges, hogy van még egy-kettő, de az akkor nem régóta létezik, vagy nagyon-nagyon jól rejtőzködik. :D Szóval nagyon kevés cég van és nagyon belterjes az egész. Ezzel vastagon tisztában is vannak ezek a cégek, így szépen nyomott béreket adnak. Ráadásul - tisztelet a kevés kivételnek - azt is borítékozósdival, kafetériával, adókedvezmény benyelésével. A kafetéráit úgy kell érteni, hogy az nem a fizetés felett, hanem annak egy jelentős része abban. Sőt, még tudom fokozni, van olyan hely, ahol még le is vonnak a fizetésedből(!!!) egészen elképesztő, akár nem is a saját hibádból adódó pitiáner dolog miatt. Kicsit konkretizálva: méricskélik, hogy mennyi volt a tesztelőktől visszadobott jegy/hó és ha valami általuk meghatározott százalékot elér, akkor levonnak. Ha pl. néhány nagyobb feladaton dolgozol, akkor pillanat alatt meg tudnak szopatni ezzel, ráadásul, ha többen dolgoznak ugyanazon a részen, akkor kb az van, hogy ha valami gebasz van ott, akkor aki legutoljára ügyködött azon a részen, az kerül a péló rossz oldalára. :D
    Szóval ezek között van olyan hely, ami annyira szar, hogy még az ellenségeimnek sem ajánlanám. És ez nem csak személyes tapasztalat, hanem sokaké, mivel mindegyiknél dolgozik vagy dolgozott már legalább egy valaki akit ismerek. Szóval alig van hely, ahová egyáltalán van értelme vagy érdemes menni.

    [ Szerkesztve ]

  • szikbetyar

    újonc

    Ez akkor most milyen topik is?
    Szerintem az admin nyugodtan átnevezhetné lassan erre:
    Lamentálás vegyes nyavalyákon és problémákon, avagy hol van szabad parkolóhely, autó vs tömegközlekedés és munkahelyi gender problémák :) :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • szikbetyar

    újonc

    válasz CyberPunk666 #18397 üzenetére

    Felvétel leállítva, akinél rezgett a léc az lett küldve, fizetés jelentősen csökkentve. Ez már mind megtörtént, pedig még eléggé az elején vagyunk ennek az egésznek én úgy érzem.
    Szóval én nem tudom, innen nézve nekem ez elég borús.
    De van ellenpélda is, közvetlen ismerős azt mondja, hogy náluk minden ok (vagy legalábbis még), felvétel is megy még.

    [ Szerkesztve ]

  • szikbetyar

    újonc

    válasz Ursache #18408 üzenetére

    Egyoldalúan ilyet tudtommal nem is lehetne, úgyhogy "közös megegyezéssel" történt. Gyakorlatilag nem az volt, hogy mondjuk óraszámot csökkentünk gyerekek, mert csökkenteni kell a kiadásokat, hanem szépen lecsökkentjük a lóvétokat és légyszi ugyan már bólintsatok rá. Na most nyilván sejthető, hogy ez ilyen vagy elfogadod, vagy kiesel a cicakosárból. Persze, lehet azt mondani, hogy akkor le kell lépni, de azért ez nem olyan egyszerű, főleg nem a mostani helyzetben, ráadásul azért nem megy egyik percről a másikra és ugyanúgy rizikós.
    A meló nem lett/lesz kevesebb, mivel egyelőre minden dolog fut tovább, tehát még most nem is arról van szó, hogy kiestek volna jelentősebb projektek, megrendelések, szóval ez az egész most tartalék képzésre megy ki szerintem, mert az hótziher, hogy abból nem sok volt ezek alapján.
    Egyébként én is baromi kíváncsi lennék, hogy más cégeknél mi a helyzet.

    Ugyanitt fejlesztő eladó. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • szikbetyar

    újonc

    válasz dkface #27562 üzenetére

    Nekünk pont volt most egy ilyen kicsit több, mint 5%-os rendkívüli emelés az infláció miatt.
    Néhány száz fős nemzetközi kisebb fejlesztő cég magyar leányvállalattal.

    Annyi árnyalja a képet, hogy így kapok most annyit, ami a 2022-es Hays kimutatásban a minimum az én kategóriámban, ami ráadásul az infláció miatt már nem is igazán mérvadó, de ez már más téma.

Új hozzászólás Aktív témák