Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dssport

    tag

    válasz haly #16196 üzenetére

    De az aki semmit nem csinál másképp, mint egy alkalmazott, az ne tegyen már szert unfair előnyre.

    Pedig sajnos nagyon sok a kiskapu minden területen. Olyan szinten b@lfaszul vannak meghozva törvények, hogy sok esetben csak az védené a kormány adóbevételeit plusz teremtene fair helyzeteket, ha hirtelen jönne egy tündér aki a pálcájával mindenkit becsületessé változtatna. :D

    Jövedelemre egy kérdés:
    Hírekben hallani, hogy közelegnek a tárgyalások a minimálbér/bérminimum emelésével kapcsolatban. Dübörög a gazdaság, ezért a tervezett szintet is meghaladó béremelés jöhet.

    Oké ez eddig reklámnak jó, majd meglátjuk a konkrétumokat.

    DE... Más is úgy látja, hogy ez újra be fog gyűrűzni minden területre?

    Ugyanis én például számos olyan céget láttam, ahol az országos átlagot vagy kicsivel felette keresők látszólag jogos érvként hozták fel a fizetésük elértéktelenedését. Egyszerűen ha egy minimálbéres az alsó lépcsőn áll, az átlag 2-3 lépcsőfokkal felette, akkor szinte senki nem hajlandó elfogadni, hogy hozzá alulról közeledjenek...?!?!?!?! Úgy érzik mint ha ettől a munkájuk kevesebbet érne?!?!?!?! Értem, de mégsem értem... Lényeg, hogy így nehéz lesz a felzárkóztatás. Plusz akkor most az árakat melyik tornázza felfelé jobban? Ha a minimálbéres réteg önállóan kezd lassacskán erősödni, vagy ha részben ennek hatására szinte mindenki egyre többet és többet akar? (nyilván költői kérdés volt)

    És bocs ha baromság amit felhoztam, de én személy szerint úgy látom, hogy kellene egy kis pihi mert sok cég még a mai napig sem volt képes teljesen kiheverni az idei emelést sem... pedig lassan év vége... plusz a szakemberhiány bizonyos területeken...

  • dssport

    tag

    válasz Kobe #16220 üzenetére

    Értem amit írtál, de szerintem Mercutio_ arra gondolt (és én is leginkább emiatt hoztam fel a kérdést), hogy ez az emelés az átlagos jövedelemszinten mennyire gyűrűzhet be? Nem tudom mennyi most az átlag országos szinten?!?! 250-300 nettó között lehet -persze hivatalosan ami a statisztikákban szerepel-? A kérdésem rájuk irányult, hogy itt mennyire okozhat elégedetlenséget egy minimálbér emelés. És valahol talán pont ennek a csoportnak a felső határán helyezkedik el az említett Audis -gyártósori- dolgozók többsége is. Érdekes lenne látni, hogy az előző minimálbér emelés nélkül is 18%-ot (talán ennyiben egyeztek meg?!?!) harcoltak-e volna ki vagy beérték volna kevesebbel.

    Azt a sok pozíciót amit felsoroltál és ahonnan a merítésed származik gondolom nagyságrendekkel jobban megfizetik. Ők több lépcsővel állnak feljebb, távolról nézve pedig nem feltétlenül zavaró hogy az alsó lépcsőkért hogy megy a harc.

    PLusz említetted az élelmiszer áremelést, van egy olyan érzésem, hogy ott is a minimálbért, és az átlagbért megkeresők tömege az egyik fő mozgató tényező. Azért mert a termelésben is döntő többségében ők dolgoznak, őket kell megfizetni, plusz ők a többség?!?! szóval eladni is nekik kell. Maximum annyiért amennyiért meg tudják venni. Ugyan így érdekes az átlag nyugdíjasok helyzete is, hogy az ő ,,jövedelmükkel" mennyire tudják ezt lekövetni. - semennyire

Új hozzászólás Aktív témák