Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz tboy93 #17034 üzenetére

    Aztán kiszámoltad, hogy pl ha belvárosba laksz és nem használod napi szinten az autót és nem kell minden hétvégén X100 kilómétert autózni, hogy mennyi fentartani egy normális kocsi (amivel lemész horvátba/ olaszba) vs repülő+ autóbérlés?
    Mert én igen, nem is egyszer. Az a pár alkalom, vagy rokon látogatáson kívül porosodna valahol az én esetemben. Most perr pill 2-3 hetes Olasz túra van tervben és a franc se fog levezetni annyit amikor bérlek valamit kint és jobban kijövünk majd belőle. (időben és kényelemben főleg)
    Amúgy én is pont ilyen vegyek-e autót határon vagyok mert jó lenne az a plusz szabadság, de igazából csak azért jött képbe, mert szeretnénk párommal kintebre költözni (külső kerület vagy akár aglo). Viszont a fenti olasz példával élve még akkor se feltétlen éréné meg levezetni, mert ha az időt és a kényelmetlenséget nem is számolom a plusz szállásokkal és benzinnel se épp egyértelműen olcsóbb.
    A korábbiakra reflektálva:
    Belvárosban, ha nem kell nagy távokat megtenni és nincs gyerek vagy épp vidéki rokon akihez állandóan jár az ember teljesen agymenés kocsit fentartani (anyagilag). Jobban jársz ha BKV-zol és amikor akarod taxizol. Volt hónap, hogy szinte minden nap a melóba is taxival jártam mert a normális járat káosz volt egy felujítás miatt... még mindig olcsóbb volt mint fentartani/ tankolni és parkolni a kocsit.
    Annak aki meg fentart mert csak én azt a hobbi kategóriába sorolom (ez most nem a "kell a melóhoz kategória).... a többit meg a hülye kategóriába. Persze van aki a sarki ABC-be is kocsival megy, vagy tartja a havi nagybevásárlásra... én meg fogom magam és házhot rendelem :U
    A többi péniszméregetőn meg csak röhögni tudok, akik azt hiszik ettől többek vagy épp ettől lesz "csajuk".

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák