Új hozzászólás Aktív témák

  • Ronyman

    aktív tag

    Sziasztok! Nemrég kezdtem el ismerkedni a joomla rendszerrel. Lenne pár kérdésem.

    1. Azt kellene megoldanom, hogy a weboldalt a tulajdonos is tudja szerkeszteni és cikkeket írni. Addig megvagyok hogy felvettem felhasználónak a tulajdonost és be is tud lépni a felhasználóként. A cikkeket amiket az admin felületen írtam előtte azt mind tudja is szerkeszteni, de nem látok olyat, hogy új cikk létrehozása. Hogy lehet ezt megoldani?

    2. Az oké, hogy a cikket tudom szerkeszteni belépve tulajdonosként, de hogy fenébe tudok a cikkhez képet feltölteni. A szerkesztőben van olyan, hogy kép beszúrása, de ott linket kell megadni és nem látok olyat, hogy tallózás.

    Lényegében az lenne a feladat, hogy a tulajdonost beléptetve a felhasználói felületre tudja szerkeszteni az össze oldal tartalmát. A hírek és a programok menüponthoz tudjon új cikkeket írni és a cikkeket megjeleníteni az admin felületre való belépés nélkül.

    A következő problémám egy bővítménnyel lenne, ami a Simple spotlight nevet viseli. Ezt a bővítményt arra használom, hogy a honlap oldalán képeket cserélve bemutatja a jövőbeni rendezvényeket. Ha valaki a képre kattint, akkor a megfelelő rendezvény weblapjáéra ugrik. Működik is rendesen addig, amíg nem lépek be a felhasználói felületre. Mihelyst belépek azután már nem cserélgeti a képeket, hanem egymás alá kirakja őket. Az nem lenne baj, ha a cikk szerkesztése/írása közben az oldalsávban nem cserélgetné a képeket, de sajnos miután kilépek a felületről azután sem hajlandó már a megfelelő működésre.

    Kérlek ha tudtok segítsetek!

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Üdv: Ronyman

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák