Új hozzászólás Aktív témák

  • bugylee

    tag

    Mondjuk a Lastpass esetén épp nem olyan rég volt egy betörés, ugye. Nem az első volt náluk és nem is az utolsó. Arról lehet értekezni, h mit szerezhettek meg és mit nem, de a tényen ez sem változtat. Nem véletlen kellett jelszavat változtatni utánna, a servereik is szépen belassultak 2-3 napra. Mert a jelek szerint be lehet jutni és máskor is be fognak.

    A bárhonnan bármikor elérhetem duma hülyeség, mi van nincs net? Vagy épp vmi miatt áll a server. Vagy épp meghekkelték. Elég az ha áll egy délután és júzerek ezrei v milliói nem tudnak mondjuk ímélt küldeni mert nem elérhető a host a jelszavaikat meg nem tudják. Ja persze, van ami megy offline is. Akkor meg minek az online? Értem én, h vannak emberek akiknek fontos, h minden eszközre szinkronizálva legyen minden, mert van Pc, iPhone, Mac meg iPad meg droid, vagy vmi céges jelszavas bázis, de lássuk be, inkább a kényelmi funkciók miatt szeretik mint a biztonságáért. Annál inkább lesznek célpont minél több felhasználójuk van, nem a local jelszavakkal ügyködőkre fognak vadászni.

    Vagy mi van akkor ha a te neted hal meg? Akkor is marad az offline, feltéve ha tudja a kezelőd. Akkor meg mi különbség van egy open source ingyenes KeePass vagy egy méregdrága 1Password közt? Amit minden gépre külön kell licenszelni nem kevés pénzért? Folytassam a sort?

    Aztán ott van az általam említett TCATO amit talán el kellene olvasni. Vagy a Lastpass biztonsági izéje, h beállítható mely országokból lehessen elérni. Elég egy VPN és már meg is kerülték. Aztán nem kellene úgy csinálni mintha a KeePass crossplatform nem is lenne. Megy az konvert nélkül is Mac meg win közt. Az adatbázis átvitel wifin mondjuk telóra úgy röpke fél másodperc, nem kell ehhez semmi felhő.

    Ha vki felhőt használ legyen, nekem aztán édesmindegy.

Új hozzászólás Aktív témák