Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz mac4657 #21191 üzenetére

    Kb. sehogy.
    Mivel nem jött létre adásvétel, így nemigen van mit tenni.

    Samsung Galaxy A54

  • Szabi®

    addikt

    válasz mac4657 #21193 üzenetére

    Egy eladónak szuverén joga hogy kinek adja el, attól függetlenül is, hogy kivel váltott üzenetet és kivel sem. Nincs erre vonatkozó "viselkedési kódex" ami nonszensz is lenne.
    Én is jártam úgy, hogy lebeszéltem mással, közben egy régi barát rám ismert, és írt, így eladtam inkább neki, az előző tárgyalóféltől meg elnézés kértem. Ne ezen múljon valaki erkölcsi megítélése, majd megérted, ha árulni fogsz. Nullás adatlappal könnyű ítélkezni.

  • totron

    addikt

    válasz mac4657 #21193 üzenetére

    Ha belegondolsz, az általad felvetett 2 jelenség kiadja, hogy nem is mindig baj ha nem jön össze. Volt olyan ügyletem ahol nagyon nem olyat kaptam ami a hirdetésben/megbeszélésben volt, klasszikus sumák - utólag: vaterás - szöveg volt, ami kiemelte az előnyöket, a hátrányokról hallgatott, de még konkrét rákérdezéskor is, ami meg ugye hazugság már. Az értékelések - 150+ pozitív - és a vásárlói visszajelzés-ömlengés tenger mellett viszont neki sem futottam a magam kis nyilvános visszajelzésének, esélytelen lett volna nem szarul kijönni belőle. A mai napig itt árul az aprón. Tutira velem van a baj (nem). Elgondolkodtatja az embert azért, hogy egy eleve egy igénytelenebb váásárlói kört szolgál ki, azért állnak így a számok, vagy mi a túró van ilyen esetben. Elégtételt/cserét/jóváírást mindenesetre nem sikerült kieszközölni, pedig az egyetlen felmentő körülmény (jellemvonás) az lett volna, hogy oké, a nagy számú eladásba becsúszik ilyen is, orvosoljuk - de nem.
    Vagy épp nem tudja egy másik megnézni, hogy hibás-e a termék - ami nekem már vastagon hiba - mert nem ér rá. Becsomagoláskor a futár részére úgy is kézbe kell vennie, ott meg 10 sec lecsekkolni a dolgot, tehát nem értem én ezeket a dolgokat. Eladni meg el tudja másnak, nincs rákényszerítve holmi szöszmötölésre. Azt is aláírom, hogy van amit élőben szerencsésebb körbeszimatolni, de könyörgöm, ezek online hirdetések, férjen már bele ennyi. Szóval igen, belém is költözött némi szkepticizmus a számok terén.
    Nem itt, de volt már az évek alatt pár eladásom, nem sikerült egyszer sem begyűjtenem még csak hasonló panaszokat sem, pedig volt, hogy sorrendet kellett állítani/megválaszolni érdeklődői kérdéseket. Eltérő kereskedési kultúrák vannak, igyekszem idomulni, hogy ne puffogni vagy veszteséget realizálni/lenyelni kelljen aztán - nem mindig jön össze. Továbbra is erősebb szankciókat, nagyobb odafigyelést javasolok az említett jelenségekre.

Új hozzászólás Aktív témák