Új hozzászólás Aktív témák

  • andriscs

    aktív tag

    Sziasztok!

    Csak hogy kicsit életben tartsuk a topic-ot, most én is szeretnék egy-két dolgot kérdezni :) Szóval én is elkezdtem JS-et írni, és csináltam egy olyan afféle beléptetőoldalt, tehát van user name meg password. Helyes kombináció esetén egy új oldalt tölt be a beléptető helyére. Ez működik. Két kérdésem is lenne: az első az, hogy nem szeretném, ha az éppen belépő emberke más file-hoz is hozzáférne, tehát mondjuk ahhoz, ami a jelszavakat tárolja. Ezért azt gondoltam, hogy a JS source-ba írok egy function-t, amit az oldal betöltésénél (onLoad metódus) meghívok, és ebbe a függvénybe beírom azt, hogy:

    function disable()
    {
    if (location==''ind.js'') location=''index2.html''
    }
    <body onLoad=disable()...

    Ezzel csak az a baj szerintem, hogy miután az onLoad meghívja, és addig még nem változott meg a böngészőbe beírt location, ezért a függvény véget ér, tehát nem lesz hatása akkor, amikor valaki megpróbálja meghíni a source file-t a böngészőben. Viszont ha ciklusba rakom, akkor meg nem fut le más kód. Ezt kellene valahogy letiltani. A másik kérdésem az, hogy amikor a jelszót írja be valaki, akkor hogyan lehet *-gá tenni a betüket? Mert gondoltam arra, hogy a input type valamelyik tulajdonságát írom át, de nem tudom, hogy melyiket kell. Köszi előre is a segítséget!

    Andris - http://andriscs.blogspot.com

Új hozzászólás Aktív témák