Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz drlovi #3427 üzenetére

    Hozzám a 16 GB-os LTE verzió került Air 2-ből (edigital 207k). A dobozon lévő sima Air felirat miatt én is kétkedve nézegettem, hogy most akkor fel merjem-e bontani vagy inkább reklamáljak előbb, de a doboz alján lévő product kódra rákeresve (mh1c2hc/a) iPad Air 2 -ként hirdető boltokat dobott ki sorban. Felbontva és az első lépéseket gyorsan letudva a beállítások infó részén is csak a product kódot sikerült kideríteni a készülékről, na meg, hogy a 16 GB tárhelyből 11,6 GB a kapacitás és ebből 10,7 GB használható maradt. RAM-ra, "procira", kijelzőre utaló részt nem találtam itt.

    Mivel "sosenem" volt még apple termék a kezemben, így 1-2 jó tanácsot elfogadnék a "rendes" beüzemeléshez és mindennapi használathoz :R

    A mellékelt fém "pöcköt" mire kell használni?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz nofi #3430 üzenetére

    áhá...SIM még nem került képbe, de most már tudom merre kell majd keresni a helyét :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz malphitee #3494 üzenetére

    Ebbe inkább ne is gondolj komolyabban bele, nehogy megfájduljon a .... fejed tőle :K

    Vannak olyan tényezők ami miatt adja magát az edigital vásárlásra. Neked ilyen eddig még nem volt és lehet nem is lesz, de inkább ne oszd az észt fejetlenül, nehogy elfogyjon :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Tibee86 #3502 üzenetére

    Normál körülmények között nem az ártényező a legfontosabb egy termék vásárlásánál. Ráadásul aki az árra veri magát az általánosan magán felhasználásban gondolkodik.

    Te is így jöttél egyből: "munkáltatójával el tudja számoltatni"

    Több esetben ez pont fordítva szokott lenni. A munkáltató szerzi be és adja tovább a dolgozók felé. Na most egy ilyen beszerzés főleg magasabb értékű eszközöknél általában nem úgy szokott megtörténni, hogy na megnézzük hol a legolcsóbb és onnan gyorsan megvesszük a szükséges pl. 10-15 darabot.

    Annyit írok csak, hogy: közbeszerzési eljárás

    Magánemberként ki hogyan próbál okoskodni, az más kérdés, de attól, hogy nem tud elrugaszkodni a saját kis világától még nem Ő lesz a megmondóember.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Távsegítségben felmerült egy iCloud bejelentkezési probléma, amihez némi segítségre, iránymutatásra lenne szükségem :B

    Elöljáróban megemlíteném, hogy nem vagyok Apple készülék tulajdonos, nagyon ritkán kerülök ilyen készülék közelébe, így bizonyára erős hiányosságaim vannak az Apple ökoszisztémával kapcsolatban.

    Adott egy 2014 év őszén vásárolt akkori megjelenésű iPad készülék, melyet a tulajdonosa nagyon ritkán szokott használni, lehet több, mint egy éve volt az utolsó használata.
    A közeljövőben elutazna hosszabb időre és oda szeretné magával vinni, hogy nem Androidos okostelefonján kívül legyen egy hordozhatóbb, mégis nagyobb képernyőjű netes eszköz is nála.

    Bekapcsolta az iPad készüléket és wifi beállítását követően iCloud fiókba való bejelentkezést kért tőle a készülék, ahol az Apple ID rendben ki volt töltve, viszont a jelszót többedik próbálkozásra sem fogadta el és mindig a bejelentkezéssel zaklatja.

    Felhívott telefonon emiatt és én W11-es asztali számítógépen Edge böngészővel [Apple ID kezelése] oldalon a fenti Apple ID és jelszó kombinációval no meg persze a biztonsági kérdésekre megfelelően válaszolva gond nélkül be tudtam jelentkezni, tehát az azonosító-jelszó kombináció tökéletesen megfelelő volt.
    A biztonsági részen hozzáadtam az ismerős telefonszámát kétlépcsős azonosításhoz illetve megváltoztattam a jelszót is egy megbeszélt újra.

    Ezzel az új jelszóval sem sikerült az iPad készüléken bejelentkezni az iCloud-ba.

    Ami még feltűnt, hogy böngészőben az Eszközök menüben egyáltalán nem szerepel semmilyen eszköz.

    A készüléken megpróbáltunk visszaállítást eszközölni a bejelentkezési sikertelenség ablakban kínált iforgot.apple.com oldal segítségével, de ismerős elmondása alapján az Aplle ID megadását követően ismételten jelszót kellene megadni, amit ugye megint nem fogadott el.

    Mondjuk ezt a részt nem is értem, mert elfelejtett jelszó visszaállításánál miért is kér jelszót?
    Természetesen Edge-nél a fenti iforgot esetén az Apple ID megadási oldalon egy képen látható karaktersort kell megadni, majd a következő oldalon a fiókhoz beállított telefonszámot kéri, tehát valami ilyesminek kellene lejátszódni az iPad készüléken is.

    Szóval kicsit tanácstalan vagyok - mondjuk így látatlanban, mert csak telefonon keresztüli kommunikációval "láttam" az iPad-en megjelenő ablakokat - , hogy ennyire nem működik egy bejelentkezés.

    Az is kicsit érdekes, hogy egy előzőleg az adott Apple fiókba bejelentkezett készülék miért nem látszódik az eszközök között. De ezt talán betudom annak, hogy nagyon ritkán volt használva az eszköz és emiatt biztonsági kockázat csökkentése érdekében auto eltávolításra került.

    Tudtok javasolni megoldást, hogy ne dobálgassa be 2-3 percenként az iCloud-ba való bejelentkezést? Miért nem fogadja el az amúgy működő fiókadatokat?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz moleculez #42909 üzenetére

    Köszi :R

    Na ezt fogom javasolni, hogy "erőltetni" kellene, de utolsó fázisban ezt szerettük volna elérni, de nem indult el a kijelentkezés és vissza sem tudott lépni sehová. Javasoltam ki-bekapcsolást...de ekkor lett picit gyorsban vége a beszélgetésnek, mert közben megérkezett az állatorvos a kutyát oltani, így mennem kellett. Holnap kézközelben lesz a készülék elvileg

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #42911 üzenetére

    Közben intéztem egy telefont az ügyben.

    Beállítások iCloud részre belépve egyből kéri a bejelentkezést (azonosító kitöltve, jelszót ugye nem fogadja el), de a Mégsem után nincs annyi idő, hogy a Kijelentkezés meg legyen nyomva vagy nem veszi figyelembe, mert auto bedobja a bejelentkezés ablakot.

    Más menüben nem találtunk fiókhoz kapcsolódó kijelentkezési lehetőséget -> van más helyen erre lehetőség?

    Egyéb esetre felmerül az Opció az Általános menüből a Visszaállításhoz, de így az előbbiek fényében meg merjünk próbálkozni visszaállítással?
    Legyakást követő induláskor be tudunk majd jelentkezni a fiókba?

    Nem ismerem a visszaállításnál végbe menő tevékenységeket, hogy mire is kell figyelni, mit javasolt elvégezni visszaállítás előtt

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz szabonagyur #42913 üzenetére

    OK, azt gondoltam, hogy ebbe a fiókba kell majd visszaállítás után belépni, csak ugye mivel most valamiért nem fogadja el a fiókadatokat - amivel én wines gépen simán bejelentkeztem - visszaállítás után nehogy ugyanígy maradjon.

    Elvileg Safari-ban bejöttek a weboldalak, sőt OTP vernyákolt is, hogy nem megfelelő böngésző, telepítsen Firefoxot vagy Chrome-ot.

    Délután kezembe kerül az iPad, nem csak telefonon keresztül beolvasva fogom látni a számomra amúgy is ismeretlen menüjét.

    Esetleg visszaállítás előtt, ha frissítést tudok eszközölni talán rendbe rakja...ha egyáltalán van hozzá frissebb szoftver ill. a hiba miatt hajlandó lefutni

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz szabonagyur #42915 üzenetére

    "Ugye simán lehet, hogy a 2 faktoros azonosítást kéri az eszközön való belépés után de nem fut le stb."

    Na pontosan ezt tapasztalni. Az iPad-en nem jelenik meg a mobiltelefonra elküldött kód bekérési ablak/felület, hanem egyből azt írja, hogy érvénytelen ID vagy jelszó

    Van egy függő frissítés, de nem lehet telepíteni, mert ahhoz is be kell jelentkezni, ami előbbiek miatt lehetetlen

    Visszaállításnál két kérdést követően ugyanígy fiókba bejelentkezést erőszakol, de az itt sem megy

    iforgot.apple.com oldal safariban bejön, de az ID és a képen látható kód beütése után csak "karikázik" akár egy óra hosszat is és nem megy tovább.

    Safariban fiókba bejelentkezési oldal egy nagy fehérséget tölt csak be, így ott sem lehet bejelentkezni

    Store-ból nem lehet telepíteni egy Chrome-ot sem, mert szintén bejelentkezést igényel, ami előbbiekben is problémás volt

    Telepítettem iTunes-t win store-ból PC-re, de fiókba bejelentkezésen kívül semmi egyebet nem tudtam vele művelni, mivel ugye nincs a fiókhoz eszköz rendelve

    Valami nagyon félre mehetett, szóval ennyi fasság után úgy gondolom, hogy beviszem a készüléket holnap a miskolci almavilág szaküzletébe, aztán elmondom mi is a kín, hátha kényszerből újra tudják húzni a szoftvert vagy tudomisén mit tudnak tenni vele :B én elfogytam :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #42916 üzenetére

    Az almavilágban kapott egy új szoftvert a készülék (15.7.3), amivel már probléma nélkül be lehetett jelentkezni a fiókba.

    Szóval minden jó, ha a vége jó :)

    Köszönöm a segítséget :R

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák