Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz tlac #9723 üzenetére

    Modernizálásnak kiváló upgrade volt! Pláne, ahogy nézem a Haswellnek még mindig ára van, mint a leggyorsabb DDR3 platformnak :DDD Annak idején, én fél évig árulgattam mire megvette egy Haswell rajongó a kupaktalanított 4770k-s Asus Z87 PRO DELUXE kitem a bajnok ramokkal :DDD A biosban bent hagytam neki az OC profilokat, és a 4db ramból megmutattam neki a jelölést, hogy mivel jelöltem be a kettő leggyorsabbat, ha kedvet kapna megdönteni a rekordomat ugyan azzal a platformmal ;)

    Hú nagyon örült neki :DD

    De az ára miatt nehéz eladni.... Itt az újabb generációkban az alaplap lett nagyon drága dolog, a proci stagnál generációk óta :U :U :U



    Ahogy felettem is írta zebra_hun sokszor ha "tuningolod" még egészségesebb is a procinak... Példának hadd említsem a VCCIO/SA feszültségeket, amiket AUTO-n hagyva simán elnyom 1,4+++v fölé a biosom, ami nem mellesleg olyan 1,3v ig Safe range...

    Ezek után nincs értelme folytatnom ezt az eszmefuttatást... Én be fixáltam a feszültségeket 1,26v ra 4,7 uncore frekinél..

    A proci pedig 1,4 nél soha nem kap többet, kitolt LLC vel sem ( a proci 1,4 től degradálódik adott körülmények között ---> gondolok itt a hőmérséklet / terhelésnek a kombójára ) szóval mindent összegezve, hosszabb élettartamot kap így a fixed beállításoknak hála :R

    Stabilnak pedig stabil, máskülönben én sem használnám. Megvannak erre a programok, amikkel ki lehet tesztelni. :K

Új hozzászólás Aktív témák