Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz janos666 #939 üzenetére

    Igen, ez csak ennyi, sokat nem kell rajta bonyolítani.
    - Továbbra is van egy rakás cucc ami nincs 4 mag és/vagy HT-ra felkészítve...
    - és vannak új játékok ahol már azért látszik, hogy 4/4-en felül is van élet: https://www.computerbase.de/2017-02/cpu-skalierung-kerne-spiele-test/.

    Ebben sok új nincs, viszont az fura, hogy sokan a 4/4-es i3-ra is rámozdulnak, szvsz ha van amire nem nagyon volt érdemes várni az új procikat akkor ezek. Mármint az áron kívül, mert nyilván olcsóbb lett (lesz olcsó lappal) így a 4/4 kiépítés... de akinek csak a teljesítmény kellett arra eddig is ott volt a 4/4 és 4/8 4.5GHz környékén.

    Plussz azért fura, mert aki ezeket hajtja azért jórészt magas frekit és maximum teljesítményt akart eddig is, főleg MP-hez ahol a 4+ szál is jórészt számít. Én ilyen alapokkal és igényekkel nem adnám 6/6 alá.
    Sőt még úgy sem, hogy én nem vagyok HC user és bőven elég a 3-4GHz 4/4 is nekem. Egyszerűen innen az az értelmes előrelépés. A 4/4 meg toporgás... HC usernek meg visszalépés.

    A HT-t nem használó vagy 4 szálon ragadó progikkal meg ilyen szempontból nem is érdemes foglalkozni. Azokon csak az órajel segít abban meg nincs előrelépés. 4/4-től 8-16-ig ugyanazt hozzák, nincs értelme váltogatni nagyon.
    Csak ha több mag/szál kell... ott meg ilyen emészthető árak mellett 6/6 alá nem érdemes menni.
    A többi esetben csak árkérdés, minimál előrelépés jó áron.

Új hozzászólás Aktív témák