Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    válasz sz.balazs.95 #12 üzenetére

    "Megnézted" alatt azt értettem: végigolvastad? :D
    Én úgy látom, még pixelgrafikusan gondolkodsz. A vektorgrafika inkább olyan, mintha gyurmáznál vagy legóznál. Körök+téglalapok=kaktusz. Pixeles programban nem így csinálnád, ebben biztos vagyok. Ezt 5 db négyszögből (trapéz és paralelogramma) és 1 háromszögből meg lehet csinálni úgy, hogy az igazításokat átrágod (a 30 százalék című leckében van. Gyors és érthető módon a csoportosítással együtt. Valamint megint a kaktuszos: unió)

    Jó volna, ha az egész gyorstalpalót átvennéd, mert nagyon hasznos, megtudhatod belőle, milyen eszközeid vannak és hogyan kell őket használni. És nem utolsó sorban: segít ráhangolódni a vektorgrafikus gondolkodásra, megközelítésre. Remélem, nem az zavar, hogy gyerekeknek készült. Az még előny is lehet: egyszerű és rövid leckék. Ha tényleg használni akarod a programot, meg kell ismerkedned vele, ezt nem lehet megúszni! :B Egy hétvége alatt átveheted és még másra is marad időd. Sajnos egy vektorgrafikus program nem olyan, hogy elkezdem nyomkodni és majd meglátom, mit csinál. Tudom, mert én is úgy próbálkoztam először. Aztán elment tőle a kedvem. :D Majd évek múlva megint az utamba került és megint nyomkodni kezdtem, mint rendesen. Az eredmény megint majdnem ugyanaz lett, de ezúttal Prím András honlapja is az utamba került és "jobb híján" nekiláttam. Csak menet közben jöttem rá, hogy mekkora segítség. :K Érdemes a bevezetőt is elolvasni, pár mondat és link.

    Majd írd meg, mire jutottál a későbbi linkek tartalmával! :)

    Szerk.:
    Most látom, hogy úgy néz ki a hozzászólásom, mint egy karácsonyfa. Túl sok arcocska! :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák