Új hozzászólás Aktív témák

  • nope

    tag

    Wow, billenytűzet-építő topic!

    Sziasztok! :)

    Egy elég egyedi problémám, vagy inkább leendő projektem lenne. Informatikus vagyok, elég régen kezdtem a szakmát, valamikor egy eredeti IBM Model F-el, ami (most már tudom) egy buckling sping technológiát használt. Természetesen angol kiosztással (akkoriban magyar billentyűzet még nem létezett), fordított L alakú Enterrel ("bigass").
    A sorsa már az idők homályába vész, de ennek az utódja egy IBM M névtelen utánzat, ALPS kapcsolókal. 1988-ban járunk, szintén angol, szintén bigass. DIN csatlakozós, a main napig megvan, működik, az egyik kitámasztó lába törött ki, ezért lett lecserélve 2006-ban, 18 évnyi mindennapi használat után.
    Akkoriban már keveset kódoltam, az utódja így magyar lett. Membrános, valami noname OEM, de akkor még létezett az általam megszokott bigass enter, szóval ezért is lett ez. 14 év után még most is ezen gépelek.
    Nemrég rosszalkodott, szétszedtem, kitakarítottam, kábelet rövidebbre vágtam, újra frankó, de azért elkezdtem gondolkozni az utódján. Arra hamar rájöttem, hogy normális magyar fordított L Enter nem létezik (még nem normális se), szóval keresgéltem az épített bill.-ek között.
    Ahogy néztem, megoldható, azaz van bigass Enter, ami ISO helyre építhető, a PCB-ken össze lehet hozni az 1U backspace-t meg az 1,25U bal shiftet, ami ehhez kell, de... csak 60, 75%-os meg TKL pcb-ket találtam, full size nem létezik (?)
    Tehát csak a teljes PCB tervezés lenne az út?

    Elnézést a hosszúért, csak próbáltam érzékeltetni, hogy miért is ez a fura ragaszkodás a már nemlétező szabványhoz...

    PS: igen, használom a tizes billentyűzetet is, pl. a 22 éves Microsoft Trackball-omtól a hüvelykujjammal egy mozdulat csak a függőleges Enter :)

Új hozzászólás Aktív témák