Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz vikcsi #11361 üzenetére

    Nekem van R50e notim.
    Pentium M 1800MHz procival.

    Negatívum:
    A venti szabályzása van egy kicsit eltolva gyárilag, röviden, egy olyan szenzor (ami a csuklótámasz hőmérsékletét méri) is benne van a fordulatszám-szabályzásban, aminek a környezétét a procihűtő nem hűti így nyáron nem tud lekapcsolni a ventilátor.
    Én egy third party programmal oldottam meg a venti szabályzást.

    A beépített hangszóró, ami egyrészt monó, másrészt a gép alá sugározza a hangot, nem valami szép a hangja, nagyon sávhatárolt.
    Nincs beépített mikrofon! ezt kispórolni, nem semmi.

    2 USB elég kevés.

    kicsit nehéz.

    Pozitívum:
    Van párhuzamos printerportja, ez valakinek pozitívum :)
    Masszív, üzembiztos darab, az enyémen nem romlott el semmi.
    Akksija is jól bírja.
    A kijelzője napon is látható, nagy élményt nem nyújt, de 0-ra levett világítással is látható olvasható, kicsit zöldes lesz és sötét, de mindig jobb mintha csak magam vagy az égen a felhőket látnám tükröződni benne.

    Ami miatt a topicba jöttem:
    Tettem fel a gépre Windows 7-et, de az integrált inteles grafikához egyszerűen nincs driver. Vistához még volt (beépített), de win 7-ben nincs, az intelnek az a véleménye a dologról, hogy "nincs, nem is lesz" "vegyél újat", na ezek után ha lesz új, intel kizárva. vagy legfeljebb nvidia grafikával.
    Amúgy van valami third party megoldás a driverre? Valaki próbálta vistabol kivenni vagy egyéb módon. Nem kell 3d meg Aero, csak normális 2D meg video lejátszás támogatás a "szabványos VGA csatoló" nevű izével még a böngésző is akad.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • Bile Demon

    őstag

    válasz vikcsi #11385 üzenetére

    Ventiszabályzás megoldható külön progival, úgy teljesen a szokásos módon működik.

    Hangszóró egy van, azért monó, maga a hang kodek az sztereó, aktív hangszórót erősítőt meghajt sztereóban a jack kimeneten, mikrofonbemenet is van, de a beépített az hinyzik, van egy öreg A20m gépem is, abban sztereó hangszórópár van a billentyű és kijelző között, sokkal szebb hangja van és van beépített mikrofon is a sarkánál.

    Win7-et raktam rá, mindent megismer a grafikus chip kivételével... , persze emiatt vissza is tértem az XP-hez. Próbáltam a SUSE linuxot is, az is szépen kezelt mindent, grafika hang, wifi, még a kijelző fényerejét is vissza tudta venni.

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák