Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Tim82 #97924 üzenetére

    De, azt olvasom, amit írsz. Natív PATA SSD pediglen voltak. Azt már viszont nem tudom visszakeresni, hogy melyik volt az a legutolsó modell, ami natívan PATA-s volt, és nem átalakított SATA.

    A 4K-ban nem értek egyet. Ha a net sávszélje bírja, gép bírja, akkor érdemes 4K-ban nézni, még akkor is, ha a kijelző felbontása kisebb. Ugyanis akkor is látszik a képminőségen, hogy magasabb felbontásból lett visszaskálázva. Ezzel a trükkel sok játék is él, hogy magasabb felbontásban rendelnek le, aztán visszasklázzák a kívánt felbontása, ezzel pl. élsimítás is elérhető. Egyáltalán nem marketinghablaty, van értelme.

    Azért 2018-ban már nem túl korai 4K-zni, tartalom már van hozzá annyi, hogy érdemes komolyan venni. Ráadásul azért, mert noti, nem biztos, hogy a beépített kijelzőn használják csak, és HDMI 2-n vagy DP porton keresztül nem kötik rá 4K-s monitorra vagy tévére. Ez a legrosszabb politika, mikor mások helyett döntöd el, hogy az overkill nekik, nincs rá szükségük.

    Abban igazad van, hogy a modern IGP-k már támogatják, de nem mind 4K-ban, van, amelyik csak 1080p-ig. Meg az is igaz, hogy a modern procik 720-1080p-ben megoldják hardveres GPU rásegítés nélkül is tisztán szoftverből, de a 4K-t már nem biztos, meg minek erőlködjön olyannal a proci, amit egy célhardvernek meg se kottyan tizedannyi fogyasztásból.

    A Vulkannál sem azt kell nézni, hogy az üzleti noti GPU-ja gyenge játékra, hanem azt, hogy Linuxon ez fontos, régi DX-es játékokhoz is. Sehol nem írtam, hogy a legújabb AAA-s játékcímhez kéne feltétlenül, régi játékhoz is jól fog jönni.

    Afölött az R61 felett meg bizony elment az idő. Ma sem használhatatlan gép alap webezésre, irodai programokra. Főleg, ha Linuxot teszel rá. 720p-t nézni is jó még. De ma már sok embernek vannak olyan igényei, amiket nem tud nyújtani. Pl. az X3100 olyan gyenge, hogy régebbi játékokkal sem bír, max. csak a nagyon régiekkel OpenGL-es Quake 1-3, ezekre épülő játékok, Far Cry 1 (low-medium setting, alacsony felbontás), GTA 3/VC szintűekkel. Nekem GTA:SA, meg Urban Terror alatt már eléggé köhögött, pedig azok is elég régi játékok, sokszor bement durván 20 fps alá is, esély nem volt a vsyncelt 60 fps-t tartani, vagy tartósan a közelében maradni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák