Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grafirka

    őstag

    válasz Francia91 #60313 üzenetére

    Kosz a valaszt, beallitottam. 30-80 ra.
    Figyeltem egy ideje , hogy hetente csokken a teljes tolthetosege nehany mV al.A gyari max az 84 Wh , jelenleg 69,90 Wh mutat.
    Nezem a homerseklet adatokat , 30C ir az akura.Ez gondolom teljesen rendben van.

    Ez az aku hasznaltan kerult hozzam kb 75 Wh kapacitassal.Kb 18 honapja hasznalom es azota kb 5 Wh esett a max. szintje.Ez az utem normalis ?

    Valoban igaz , hogy egy bioznyos szamu ciklus utan , rohamosan leepul az aku? Ez urban legend vagy valoban beletartozik az akubizniszbe? Olyant is hallottam ( szervizestol) , hogy ha eler egy bizonyos szamu ciklust akkor 4-5 orarol egybol 30 percre zuhan az akuido.Remelem, hogy csak tulzas, es nem ez a valosag.

  • HSM

    félisten

    válasz Francia91 #60313 üzenetére

    Ez csak akkor szívás, ha hurcolni akarod. 25%-al hazaviszed, rádugod tölteni, és másnap 25%-al veszed le a töltőről, nem leszel sokáig mobil. :DDD Ha meg asztali only a használat, akkor azt olvastam valamelyik "help"-ben, hogy 50% alatt érdemes tartani, szval akkor a jó opció a mondjuk 25-45%.
    Én sokat hurcibálom, ezért "Optimize for battery lifespan" a töltés, jó alaposan elhúzza így a töltés végét, nagyon kímélve tölti 80% fölé, nézegettem és max 32 fok volt közben az akksi a 22 fokos szobában. Sajnos nekem így is éppenhogy elég a T410 akksis ~3 órás üzemideje. Pedig 90W-os töltőmmel tölthetné gyorsabban is az integrált GPU-s gépet.

    (#60316) Grafirka: Nem akku-biznisz, hanem a valóság, az akksik öregednek. Szépen lassan elvesztik a töltéstároló képességüket. Akár hosszas állásban is tönkremehetnek, akár a töltésektől. Tapasztalataim szerint egy Li-ion akksi maximum 1000 töltési ciklust bír ki (összhangban az eléleti adatokkal), ha nagyon finoman bánnak vele, gyorstöltve jóval kevesebbet. Ezért is van a töltési ciklus számláló a jobb akksikban, látod, mi a pálya.

    Amit írtál, hogy 4-5 óráról 30 perc, sosem találkoztam vele rendes, jól karbantartott akksiknál. Ugyanakkor, ha elpukkan a cella, mert öreg, vagy nem bírja, vagy túl gyorsan töltik, vagy utángyártott, rossz minőségű, akkor simán előfordulhat. És ha egy cella elpukkant, hamar viszi magával a többit is, ezért a gyors leépülés utána.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák