Új hozzászólás Aktív témák

  • flintnovik

    csendes tag

    válasz FoxiestFox #123182 üzenetére

    Egy-egy ilyen után mondjuk én sem tudnám meleg szívvel javasolni a GreenCellt. Nagy kár, hogy lassan minden akkuvásárlást (legyen az eredeti, márkás, márkátlan) egy stressz-teszttel kell kezdeni, prime95-tel lemeríteni, feltölteni, pár cikluson keresztül, és figyelni nem-e megolvad.. :(

    #123186 Tikakukac: Azoknál a daraboknál vsz. én sem kockáztatnék.

    #123185 ricsip: Én sajnos nem vagyok benne olyan biztos, hogy bármi következménye van az ilyeneknek.
    Legfeljebb a végfelhasználó szívhatja meg, ld. megemelkedett szállítási költségek a Li-ion akku tartalmú csomagoknál (sok futár egyszerűen nem is vállalja a szállításukat).

    A laptop gyártó arra fog mutogatni, hogy "teccett volna gyári alkatrészt használni", cinikusan, miután az üzleti kategóriás laptop 2. életévében adott ki új modelt eltérő alakú akkuval, a 3. évtől pedig beszüntette a régi gyártását. (A T60, T61, T400 szériánál valahogy meg tudták tartani az akku formátumot 4 éven keresztül, hasonlóképp a 410/420/430 esetében.)

    Az akkugyártó pedig nyilván a userre fog kenni, amit csak lehet. Nem jó töltő, nem jó gép, túlterhelted, stb. Akkor is, ha előtte explicit megegyeztél a gyártóval a cella típusában és a BMS terhelhetőségében, lásd [videó]. A legtöbbjére pedig, Kínai cég lévén, nem vonatkozik kb. semmi. Betilthatjuk a UnitPackPower cég összes akkujának importját. Csinálnak egy új dobós céget Kínában, és ott folytatják, ahol abbahagyták.

    És hogy egy pozitív példát is hozzak az akkukhoz: EM3EV (sajnos a videó készítője elkepesztő infantilis módon viselkedik, de a lényeg ott van - profi BMS (magánemberként szinte beszerezhetetlen, főleg kis tételben), cellánként biztosíték, rendes know-how a ponthegesztő használatához, jóval erősebb sín, műanyag eltartó a cellák közt, a BMS limitje vastagon alulméretezve a cellákéhoz képest, a töltőjükön opció a 90%-ra töltéshez...
    Sajnos erre még Ny-Európában is igen csekély fizetőképes kereslet mutatkozik. Mert hát amazonon 1.5x ennyi amperórát ígérnek az ár feléért... És a legtöbb ember egy 30 euros kapacitásmérőre sem ruház be mielőtt sorra hagyja az 5 csillagos értékeléseit amazonon/alin...

Új hozzászólás Aktív témák