Hirdetés

Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz blackmoto #450 üzenetére

    rendben, szívesen felvilágosítalak:
    az ogg vorbis tömörítési algoritmusa eleve képtelen konstans bitrátával tömöríteni,
    ami ugye nem hátrány, mivel gyakorlatilag csak hátránya van a vbr-hez képest.
    ellenben bizonyos szituációkban szükség lehet arra, hogy a bitráta előre megadott intervallumok között maradjon (pl, ha egy player csak adott korlátok között képes lejátszani). Emiatt utólag ''került beépítésre'' az a feature, hogy az algoritmus igyekszik a megadott bitráta közelében maradni. Ettől függetlenül soha a büdös életben nem lesz a file-ból CBR .ogg, próbáld csak ki egész nyugodtan.

    egyébként nem tudom, hogy te mit olvastál,
    de én egy pillanatra sem vontam kétségbe,
    hogy átlagember nem veszi észre a különbséget.
    Csupán arról beszéltem, hogyha jó a hallásod,
    akkor meg fogod tudni különböztetni a kettőt egymástól.

    Figyelembe vehetjük, hogy utcán hallgatod, de te ezt nem említetted az előző HSZ-edben, én meg magamból indultam ki, mivel a lejátszóimat gyakran hallgatom erősítőre kötve otthon, vagy a munkahelyemen.

    ''Én csak nagyon kevés számnál hallok különbséget a 128 és a 192 kbps-es mp3 között.''

    na és? itt szó nem volt arról, hogy kinek milyen bitrátát kell használnia.
    ha neked megfelel a 128, akkor használd azt, nekem ezzel semmi problémám,
    úgyhogy te valamit nagyon félreérthettél.
    a sajátkezüleg tömörített mp3-ban pont az a szép, hogy mindenki a saját igénye szerint választhatja meg a bitrátát. nekem a 128 szar, hallom, ahogy ledarálja a magas frekvenciákat, és sokat veszít a dinamikából, úgyhogy én 192-t használok, de inkább fölé megyek (meg amúgy is a VBR-t favorizálom).
    persze, veszteséges kódolás, sosem lesz az eredeti, de nem is az a cél,
    hogy az legyen, hanem az, hogy TE annak halld.
    szóval amennyiben egy bizonyos bitráta felett (ami nyilván egyénenként változik)
    az ember már nem képes megkülönböztetni egy audio CD hangzásától,
    akkor mi jelentősége van annak, hogy egy spektrumanalizátor még mindig óriási eltéréseket mutat? az égvilágon semmi.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Aktív témák

Hirdetés