Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FID

    őstag

    válasz tukko1 #51 üzenetére

    hali vegyél valami bizományiba egy lepusztult videot vagy cd lejátszot vagy, és meglesznek a talpak és a plexi is! Ez a legegyszerübb és jo megoldás. Szerintem. :R

    [ Szerkesztve ]

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz tukko1 #51 üzenetére

    Plexit (főleg ekkorát) a kezedbenyomnak bárhol ahol ilyet vágnak. (Biztos van maradék) Az talpakat én a helyedben vagy levenném valami régi cuccról, vagy esztergáltatnék 4db-ot valahol aluból, és vékony filcet vagy gumit tennék alá és fölé.

    Egyébként egész pofás az a ház, amit kinéztél de fújni kéne mindenképpen. (és akkor már nem feketére :Đ) Ebben tudok neked segíteni, ha van benned elszántság :P Márpedig legyen, ha magadnak akarsz ilyet barkácsolni. Hidd el, nem érdemes csináltatni, egyrészt drága másrészt elveszik a lényege, értelme :)

    Szerk: Hifi gombokat 'asszem láttam a Conrad-ban, de nem valami "hatásosak... :( Jobban jársz ha csinálsz/régiről leveszel/esztergáltatsz azt is...

    [ Szerkesztve ]

  • zodo

    nagyúr

    válasz tukko1 #162 üzenetére

    A ház előlapját miből lenne érdemes vágatni, aluból vagy acéllemezből?

    Ezt a kérdést anno én is feltettem a gányolós topikban , kb. ezeket a válaszokat kaptam.
    Azóta sincs se alu ,se acél előlapom. :DDD

    Tehát az ídézetek és gazdáik:

    3.Aragorn

    Az alut még mindig könnyebb megmunkálni, mint a rezet vagy az acélt. Ha nem túl vastag, komoly gépek nélkül is megoldható. Bár attól függ, mennyire akarsz profi munkát végezni.

    Pista0001

    Ja igen... és aluból is csináltam már ezt-azt. Elég nehéz megválasztani hogy mégis milyen alapanyagot használj. Vannak különböző ötvözetek, amiknek teljesen mások a fizikai tulajdonságai. Például amelyik több magnéziumot tartalmaz, annak nagyobb a szilárdsága, jobban tart, viszont nehezebb megmunkálni mert nagyon rideg. A hajlítást például nehezen viseli, könnyen elreped. A tiszta (asszem 99,5 %-os a legtisztább) alut nagyon könnyű alakítani, de szinte semmi tartása nincs.

    TESCO-Zsömle

    Alumínium megmunkálása célszerszám nélkül rémálom. A flex fröcsköli, mint állat, köszörüt eltömíti, és zabálja a dremel-korongot, illetve megfogja. Azt kell, hogy mondjam, érdemesebb kéziszerszámokat haszálni.

    De ,ha valami profi műhelyre bízod a dolgot ,akkor mindegy csak tud megfízetni. :)

  • Pista0001

    addikt

    válasz tukko1 #165 üzenetére

    A színterezni lehet az alut is, de szerintem nem érdemes. A színterezéssel létrehozott bevonat nagyon ellenálló de nem túl szép (színterezés). Ha már aluról van szó az eloxálás sokkal szebb és finomabb felületkezelés (az alumínium felületén szándékosan hoznak létre oxidréteget amit színezni is lehet). Természetesen ez szubjektív vélemény.
    Amit zodo idézett tőlem az így utólag visszaolvasva nem teljesen egyértelmű. Hajlítani nehezebb a ridegebb nagyobb szilárdságú ötvözeteket, forgácsolni sokkal könnyebb. Nem "kenődik" annyira, ezért nem képez élsisakot a vágóélen olyan hamar mint a tiszta alu.

    zodo: Időközben elkezdtem megvalósítani azt a házat némi változtatással amiről annak idején beszéltünk. A legnagyobb különbség hogy alu helyett egyelőre műanyagból (Akrilnitril-Butadén-Sztirol nevű hőre lágyoló műanyag) költségcsökkentés végett. Ha beválik és gyűlik egy kis pénzmag is akkor lesz alu változat is de azt én is gépműhelyben fogom vágatni. Belső elrendezését tekintve a fedélen fejtetőn lesz az alaplap, alatta az alján a széle felől a vinyó, középen az ODD. A bal szélen lesz a tápegység leválasztott légtérben, elölről fog friss levegőhöz jutni. A DVD író fölött lesz a két led és a bekapcs gomb, a bal szélen pedig a vinyó előtt 3 darab 6 cm-es venti. Hátul az alaplap és a táp között egy 8 cm-es venti fogja kiszívni a felmelegedett levegőt. Ebben a prototípusban egy 800 MHz-es P3-as lesz, a véglegesbe A64 3000+ lesz mATX lapban terveim szerint. A műanyag lapokat már méretre vágtam, ki van mérve minden és elő van rajzolva a fúráshoz/vágáshoz. Amint lesz holtidő a munkahelyemen haladok vele tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • zodo

    nagyúr

    válasz tukko1 #208 üzenetére

    Pofás kis előlap. :C De minek rá a reset gomb hely ? Vagy nem annak szántad ?
    Matrica kérdésben ,nekem egy másik topikban olyan makettekhez valót ajánlott valaki, de nem találtam normális kinézetűt. Itt viszont le is gyártják neked amilyet szeretnél.

Új hozzászólás Aktív témák