Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Sziasztok! Útba tudna valaki igazítani, hogy tápot hogyan érdemes nézni ezekhez a gépekhez? Nem kimondottan HTPC lesz, de szeretnék ITX alapon csinálni 10 gigabites routert, valószínűleg egy Ryzen lesz benne, és ezek a 100W alatti paneltápok nem hiszem, hogy kihajtanák. Láttam valami olyasmit is, hogy külső táp ITX házhoz, de nagyon idegen nekem még ez a kompakt téma, ATX-hez szoktam, itt viszont szeretném annyira kicsire megcsinálni, amennyire lehet. A terv az, hogy bifurkáció lesz vagy dual portos SFP+-al és dual portos RJ45-el, tehát 2 kártyával 2x8 vagy 2db 1 portos SFP+-al és 2db 1 portos RJ45-el, tehát 4 kártyával 4x4, esetleg a kettő valamilyen ötvözete 3 kártyával. Igazából az olcsóbb ITX-eknél csak 2x8-at találtam eddig, szóval bár jobb szeretnék 4x4-et, a kényszer nagy úr, és csak ezért nem fizetnék dupla árat. Valamilyen álló keskenyebb házra gondoltam, a fektetett vagy kocka annyira nem tetszik, bár kétségkívül stabilabbak. Ami viszont érdekelne, hogy 4 kártyát hogyan lehet elhelyezni riserrel egy ilyen kis házban, és hogy ezek mellé még hogyan fér be egy rendes 300W körüli táp, illetve, hogy a tápokból milyet tudtok ajánlani? Gondolom nagyon sok buktatója van a dolognak, azért inkább itt kérdezek, minthogy berohanjak nyitott szájjal a fa erdőbe. :R

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák