Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz Brogyi #90 üzenetére

    Igaz nem én voltam a címzett, de nálam 62W fogyasztást mutat az APC Back UPS Pro550 kijelzője, amire az alábbiak vannak kötve:
    1. UPC-s Cisco EPC3208 kábelmodem
    2. TP LINK TL-SG3424 Switch
    3. HP Proliant Microserver G2020T benne: 4db 3,5 HDD és 2 db SSD. Egyik HDD sem pihen, kettő HDD-n most fut az időzített fsck.

    Az első kettő ~14W-ot eszik, így a "szerver" ~48W-ot fogyaszt.

    Bye, Fifi

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Brogyi #90 üzenetére

    Ott indul, hogy nettó 47 ezer Ft volt. Ennyiből kellene egy kompakt konfigurációt összerakni, amibe belemegy 4 HDD. Nagyon nem egyszerű feladat. Egyébként jó lenne a J1900 is, csak összelegózva már sajnos jönnek a problémák, vagy ez nem jó vagy az. És hiába lesz a gép passzív, a tápnak akkor is kell hűtés, kivéve ha panel táp, az meg sokkal drágább, és a hddknek is jól jön az nyáron, tehát a teljesen passzív az inkább elméleti sík, leginkább a hddk miatt. Tehát nem pénzpazarlás, vagyok ennyire következetes. Nem a Windowst használok rajta, csak teszt erejéig volt fent a 8.1.

    A mérésedről: csak a 4db hdd még ha green wd, akkor is 12-14W, idle. Persze ha az oprendszer lekapcsolja őket és nem pörögnek, csak bent vannak a helyükön, akkor lehet 0W ez a rész. Az 53W-os TDP-ből pedig nem tudom hogy jön ki ilyen rendszerfogyasztás, biztos a Dell megoldotta, hogy 3 TDP osztállyal lejjebb legyenek azok a G3220-ak, amiket ők használnak. Vagy a mérőd méri rosszul. Csak mert az N36L idle hdd nélkül volt 30W, és az egy 12W-os CPU. Mértem én is a Gen8-at, és jóval többet kaptam, mint egy másik fórumtársunk. Ennyire pontosak a konzumer mérők. Téged is Isten áldjon!

Új hozzászólás Aktív témák