Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simipeti01

    újonc

    Intő tanulságként...

    Jófogás.hu = A csalók paradicsoma

    Volna itt ez az összetákolt oldal, ami a minőségibb Olx fezabálásával vált azzá, ami, a minősítő jelzőtől jogi okok miatt eltekintenék....
    Inkább álljon itt egy lehúzás történetet, intő például másoknak, hogy soha ne vásároljanak/adjanak el ezen az oldalon. Történt, hogy új tápegységet szerettem volna venni, ki is néztem a megfelelőt, a hirdető azóta ugyan gondosan eltüntette, de a google cache még őrzi a nyomait:
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VcCzh_pHeNUJ:www.jofogas.hu/baranya/Elado_1db_fek

    16 000 Ft, Pécsi eladóként hirdetve, garanciával magánszemélytől, hurrá! Rövid telefonálás után időpont egyeztetés, eladó jön, én már várom a cuccot, jön az első feketeleves: az a hirdetés nem jól lett feltéve, nem 16 hanem 18000 ft. Fogszívás, aztán rábólint, elvégre 2000 ft-on ne múljon. De ennyivel nem úszom meg, hátravan még a java: eladó "komoly" , kockás papírra lefirkantott számlát ráncigál elő, tételesen felsorolva: kiszállási díj, útiköltség, szerelési díj, azaz 28 ezer forint a végösszeg. Szerelés lemondásáról szó sem lehet, mert csak arra van garancia, amit ő maga szerel be. Szóváltás, alkudozás, végül a régi, gyengébb, de tökéletesen működő tápom beszámításával, kijön 22 ezer, és igen madár vagyok, nem értek a tápokhoz, áraikhoz, ezt a márkát ajánlották, no meg az 5 éves garancia biztonságérzetet ad, különben is "csak" 4 ezer forint plusz, ott egye a fene.
    Tápegység beszerelése után kérném a számlát garanciát, számla egy fecnire firkantott összeg, 23 ezer ft, had legyen még egy plusz ezres, , garancia? Hááát, az az eladó nevére szól, baj van neki kell szólni, mivel ő nagy tételben árul, egy pesti nagykerrel van szerződésben, csak az ő nevére szól a garancia. Mivel meló kellős közepén voltam, belefáradtam már az egészbe, hagytam a fenébe, sajnos.
    A csúcs, hogy a régi, de működő tápomat 3 nap múlva felrakta 5000 forintért...
    Egy nap múlva gép bekapcsol-na, mivel meg sem nyikkan. Telefon az eladónak, a válasz, amikor beraktam a gépbe működött, persze van garancia, de az plusz 3 ezer forintomba kerül, mivel fel kell küldeni Pestre. No is itt lett elegem, írtam több mailt a jófogás támogatásnak, de a lehúzós eladó hirdetései tovvább is az oldalon virítanak, had károsítsa csak tovább a gyanútlan vásárlókat, a Jófogás.hu csapata nagy ívben tesz rá, lényeg, hogy minél több legyen a hirdetés.
    Ezen a ponton a dühöm már nem is a (jó)párezres ügyeskedőre irányul, hanem arra a lapra, amely megengedi, sőt, pártolja az ilyesmit. Érdemes megnézni a cache linket, ott egy József név szerepel, a névre kattintva meg egy Tímea nevű profil jön ki valós időben, ugyanazzal a telefonszámmal, de ez még véletlenül sem gyanús a Jófogás szerkesztőinek...

    Itt a trükkös eladó jófogás profilja:
    http://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=2800460a4ec719fd702a5f9914927c51

    És itt az OLX-es profilja is:
    http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/1f2n/

    a változatosság kedvéért itt már Gábor, de érdekes módon a telefonszám itt is ugyanaz. Külön felhívom a figyelmet a 38 e. ft-os Asus R7 250X 2GB kártyára, ami boltban is, újonnan 31-32 ezer forint, "Gábor" barátunknál 38, de tudjuk garanciás...csak érvényesíteni ne kelljen a garit, mert különben fizetheted a visszaküldés állítólagos költségeit.
    Ami már rögtön szemet szúr, egy tisztességes eladón vajon miért hirdet 3 néven is? OK, el lehet elfelejteni a jelszót, a mail meg közben megszűnt-velem is előfordult ilyen-de ebben az világosa látszik, szó sem volt ilyenről, az eladó egyszerűen a saját létező profilján belül írogatja át a neveket.
    Én a pénzem után futhatok, ezt beszoptam, de tanúságként óvva intek mindenkit József-Tímea-Gábortól való vásárlásra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák