Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz rednifegnar #92287 üzenetére

    Az IC-t még nem cseréltem, de már az is megfordult a fejemben, hogy esetleg hibás lehet.
    Mindenhol azt találom, hogy ez egyszerű kapcsolás, mindenkinek jó, én meg kínlódok vele.
    Arra is gondoltam, hogy egy egyszerű 555-ös négyszög kapcsolást kellene betenni 2Hz-es frekvenciára állítva, lehet az is pontosabb lenne, mint most ez.
    El is kezdtem vele kisérletezni, de elektrolit kondenzátorral nagyon hőmérséklet függő, tantál gyönggyel már jóval kevésbé. Viszont ennek a kimenetét sem találtam elég stabilnak, kicsit mászik a görbe a szkópon, kicsit bizonytalanul inog a jelalak. A frekvencia mondjuk tized Hz-ig stabil volt a tantál kondival, csak a század Hz változott. De hőmérséklet változásra itt is volt ennél nagyobb ingás, mondjuk 1,9 és 2,1Hz között. A 4060 nem tudom ehhez képest mennyire stabil RC elemekkel, kvarc helyett. De a kvarcnak kellene a legjobbnak lennie.
    Persze a frekvencia stabilitás és jelalakban is okozhat szerintem kis eltérést maga a szkóp elektronikája is okozhat kis mértéű elalak torzulást, frekvencia ingást

    Údv.

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • Batman2

    őstag

    válasz rednifegnar #92287 üzenetére

    Tegnap cseréltem a kvarcot, de semmi változás, pontosabban semmi jó.
    Éjszakára ugyan ki volt húzva az óra a hálózatból, elemes táplálással számolta tovább az időt, de a napi 1,5-3 percről, most 15 percre nőtt a sietés.
    Szkeptikus vagyok sajnos az IC cserével is, hogy az majd megoldaná a problémát. :(
    Ez egy egyszerű IC, persze hiba bármiben lehet, de akkor szerintem meg egyáltalán nem menne.
    Legfeljebb még átforrasztom a lábait, nincs e ott valami gond.
    Az gyanús egy kicsit ebben a kapcsolásban, hogy az a soros ellenállás sor, ami a kimenetre van téve az idő gyors beállításának megoldása miatt, ezt sehol máshol nem látom alkalmazva.
    Vajon ez nem befolyásol károsan ? :U

    Üdv.

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák