Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz tknof1871 #73543 üzenetére

    No ezen a Covid-es szűrés/légkondi témakörön én is gondolkoztam nemrég.
    De a másik megoldáson, nevezetesen hogy egy - nem ipari méretű, tehát kb. mint egy nagyobb lakossági darabnak megfelelő - légkondiba hogyan szoktak UV fénnyel működő fertőtlenítő modulrészt berakni. Mostanában lejött a médiában hogy a vendéglátóhelyek nagyobbik részében nincs ilyen.
    Na most ugye az átáramló összes levegőt be kell világítani. És gondolom valamennyi behatási idő is kellene. Ez összességben azt eredményezné szerintem, hogy egy elég komoly méretű tartály kell, és főleg komoly teljesítményű UV-fényforrás (ami így tehát nagyon nem olcsó, és nem is fogyaszt keveset).
    Hogyan tudnak ezek hatásosan működni a gyakorlatban, vagy hol van a leírt elméletemben a hiba ?

    De a szűrőbetétes megoldás az teljesen más. Nekem az első hallásra sokkal inkább működőképesnek tűnik. Csak hát a légszállítási mennyiség miatt (itt már nem egyetlen emberi tüdő légzéséhez szükséges levegőmennyiség kell csak) gondolom a szűrő mérete, és emiatt az ára az ami elég kérdéses. Főleg hogy elég hamar kell cserélni gondolom ha biztosra mész.
    Van pontos adatod hogy mekkora légszállítás kellene ehhez ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák