Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIPowER

    senior tag

    válasz didyman #60031 üzenetére

    Akkor leszel mumus ha nem adsz tippet mi baja lehet a tápomnak : [link]. :) Egyébként nem 3, hanem 4 éve lettek cserélve a kondik, Teapo/Yageo Low-Esr típusokra. Eredetileg is ilyenek voltak benne, de azok több mint 10 évig húzták úgy, hogy egész nap ment a táp, ebből gondolom azt hogy azok még élhetnek. Annyit csinál jelenleg hogy indításnál egy pillanatra felpörgeti a ventilátort, azután csend. Már vettem egy FSP-t, de meg akarom javítani, mivel életem végéig életben akarom tartani.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz didyman #60031 üzenetére

    Rutin kérdése, ezen kár vitatkozni. A képcsöves korszakban hány TV-t javítottam helyszínen 1 db multiméterrel, mégis meg tudtam találni a hibákat. De plazmánál vagy LCD-nél is vannak lehetőségek, nem mindig kell elszállítani.

    Ha neked ez vicc, akkor csak nevess, de a tényeken nem változtat.

    Rugózol ezen a belső hibás kondin, ami ugyan elég ritka dolog, ha meg lerohad, akkor ki lehet cserélni, túl van ragozva az egész.

    TV-nél is volt olyan széria, ahol a hálózati puffer hajlamos volt kiszáradni, de az is csak bizonyos százaléknál. Valakinél 5, másnál 15 éves korában. Még annál is elenyészőbb volt az a százalék, amikor diódát vagy tranzisztort elvitt magával, de még úgy is egyszerűen javítható volt.

    Tehát annak semmi értelme, hogy javításra kerül egyéb hibával, akkor most dobjuk ki poénból a puffert is, mert 100-ból 10 hátha elromlik sok év múlva, vagy még akkor sem.

    Ezért nem látom értelmét, amikor a hálózati puffer cseréjére biztatod a fórumozót, csak mert szerinted az egy vacak. Sok elvileg vacak alkatrész túléli a készüléket, ezt így lehetetlen megjósolni. Sokan pedig rosszul mérik fel az esélyeket.

    Csak egy példa, sok Samsung elromlik, de sokat el is adtak belőle, tehát ez így nem mérvadó. A hibaszázalékon van a hangsúly.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák