Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz PROTRON #85619 üzenetére

    Ott azért nagyon súlyos gondok vannak a nulla-föld folytonossággal (elvileg Fi relé előtt összekötve) ahol már egy rádió is bejelez. Kíváncsiságból kipróbáltam az UT-18C-t nulla-föld között egy hajszárítóval (egy régivel azaz kW környéki teljesítményről beszélünk). Bár a folytonosság jelzést levette, feszültséget nem jelzett. Az ugye normális, hogy egy nagyobb áram a nullát elhúzza a földtől, itt konkrétan multiméterrel mérve terheletlenül 50mV-ról fel is ugrott 0.4V-ra terhelten ami ahhoz elég is volt, hogy a folytonosság jelzést levegye, de ahhoz kevés, hogy feszültséget jelezzen (és mégegyszer kW nagyságú teljesítményről beszélünk, nem rádióról).

    A lakatfogós megjegyzésed nem értettem az (is) egy dedikált eszköz, lakatfogóként sokkal több mint 20A az elvárható méréshatár, egyébként meg vezetékkel nem szoktak áramot tudni mert minek, pont nem az a cél.
    Egy időben az UT210E-t is nagyon jó áron szórták (10k alatt házhoz), úgyhogy abba is beruháztam, de azt még kevésbé használom...

Új hozzászólás Aktív témák