Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz darvinya #47014 üzenetére

    Azt is el tudnám képzelni, hogy csak a mikrofont érzékeli és semmi mást, az ugyanis könnyen komparálható:

    Nem tudom, mit láttál beiktatva, de elvileg a telefonon belül van a képen látható ellenállás és kondenzátor.

    Mikrofon nélkül a V+ mérhető, mikrofon bedugásakor a feszültség lejjebb esik, ami egyszerűen detektálható. Ebből következően egy ellenállással is el lehet érni ugyanazt a feszültségcsökkenést.

    Fejhallgató ellenállását nem nagyon értem, véletlenül nem 16 ohm alatt szólal meg hangosabban, majd lejjebb veszi magát? Mert ebben lenne logika, így védi ki a túlterhelést.

    Antenna szempontjából én továbbra is abban gondolkodnék, hogy azt az árnyékolóharisnya képviseli, mert annak van elegendő hossza, ugyanakkor a belsejében nem is nagyon lehet nagyfrekvenciát elvinni, mert söntölné a kábelkapacitás, nagy lenne a csillapítás. Szerintem nem életszerű ilyen vékony (illetve ahhoz képest túl hosszú) árnyékolt vezetéken RF-jelet vinni, ez egy HF-kábel.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák