Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz pendre54 #64392 üzenetére

    Ha nem tudod/akarod kipróbálni a kábeleket, akkor szerintem használt, gyári kábeleket keresgélj, mindenképp elkerülve a hamisítványokat. A DIY kábeleket szerintem hagyd, nem nagyon van közöttük két egyforma, típuson belül sem, ez különösen vonatkozik a Power-R kábelekre.
    Ez a VDH Mainserver volt már nálam, tényleg elég korrekt kábel, bár nem volt alkalmam több kábellel összehasonlítani, ezért azt nem merem állítani, hogy jobb, mint az árkategória társai. A linkelt tesztet meg vagy elhiszed, vagy nem. Használtan még keress például Siltech, Nordost, Wireworld, Oehlbach, stb... tápkábeleket.

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • fehér_ember

    addikt

    válasz pendre54 #64392 üzenetére

    Nagyon érdekelne, hogy mit vársz a tápkábeltől, mit szeretnél hogy javuljon, így fejhallgatós viszonylatban?
    Azért kérdem, mert őszintén szólva rendes (hangdobozokon történő zenehallgatásnál) általában a javulást a térábrázolásban, színpadképben szokták emlegetni (ha jól emlékszem) :F , fejhallgatózásnál pedig azt se igazán értem, hogy miért beszélnek színpadról; azt a valamit amit a két fülünket összekötő egyenes mentén helyezkedik el én nem mondanám annak (a rendes zenehallgatáshoz képest), csak egy kényszerű megoldásnak tartom, ami max csak a hangminőségben tudja felvenni a versenyt a hangdobozos zenehallgatással, a másik jelentős élményfaktor viszont teljes egészében kimarad (sőt számomra az említett színpadkép ráadásul nagyon zavaró).
    Ne érts félre, én is hallgatok esténként kényszerből fejest (szerencsére azért nyitottat), de számomra annyival rosszabb dolog mint a hangdobozos, hogy ha tehetném a fejhallgatóst sosem alkalmaznám.

  • fehér_ember

    addikt

    válasz pendre54 #64392 üzenetére

    Egyébként a fejhallgatóerősítőmhöz én is vásároltam múltkor kísérletezésképp tápkábelnek valót (mielőtt majd a hifi komponenseknél kipróbálnám). A Vandamme-os forgalmazótól vettem 268-544-000-ás (~2600Ft/m) és 213-502-525-ös (~1000Ft/m) madzagot, amiket ilyen és ilyen csatlakozókkal szereltem. Várakozásaimmal ellentétben az olcsóbb kábel (erre kerültek egyébként az elméletileg rhodiumos csatlakozók) hozott annyi javulást, hogy egy ici-picit ;) mintha tisztult volna a hangzás (bejáratás nélkül, nyers állapotukban vizsgálva).
    Amúgy mostanában elég sokáig szemeztem ezzel a HiDiamond tápkábellel, végül mégsem licitáltam rá, más sem tette, pedig talán megérte volna az árát. Ha gondolod vedd fel a kapcsolatot az eladóval, vagy várd meg amíg újra felteszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák