Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyurczy

    őstag

    válasz Patice #47505 üzenetére

    Engem kifejezetten érdekel a miért, de attól, hogy nem tudom, még nem fogom megkérdőjelezni azt, amit hallok.

    Ha valaki a tudtod nélkül kicserélne egy tápkábelt nálad sima PC-s tápra, kb a 3. másodpercben tudnád, hogy valami nem oké.

  • AMDFan

    addikt

    válasz Patice #47505 üzenetére

    Akkor te sem tudod mit jelent a placebo jelenség :)

    Amit emvy ír, hogy hallja, az pontosan a placebo jelenség mintapéldája. Rá is hat, rád is, rám is, és minden emberi lényre. Én is hallottam a már flac és wav között különbséget, mert "átvert az agyam". Azt hittem hogy hallom. Aztán jött az ABX és kiderült hogy hopp mégsem hallom. Egy haverom állította, hogy digit kábelek között van különbség. A saját rendszerében hallgattunk meg két kábelt. Az egyik az egy 15 ezres kácsás furutech volt, a másik pedig egy 10 éves nem kontaktos tescos RCA amit a digi beltéri hátuljából bányásztam ki. Mondjuk úgy hogy nem audiofil cucc. Szó szerint kiröhögött amikor azt mondtam, hogy nem fog különbséget hallani. Ofkorsz nem hallott különbséget. Pedig nem SAL hangfalon hallgattuk :D Sokkal több múlik azon ha feldobsz egy akusztikai panelt a falra.

    Viccesnek tartom, hogy sokan olyan rendszereket hallgatnak, ami ezer sebből vérzik, a zene felét hallják csak és akkor megy a tápkábel meg a digit kábel mizéria :D Azért megkérdezném mondjuk az ATC vagy a Focal mérnökeit, hogy ugyanmá' ha gyártanak saját membránt, saját erősítőt, saját dobozt, akkor mérnem gyártanak hozzá saját tápkábelt is? Talán mert rohadtul nincsen jelentősége...

    Én abszolút megértem azt akinek van egy több milliós rendszere, az vesz 10-15 ezerért egy tápkábelt, mert jól néz ki, és megnyugtatja az ember lelkét. A placebo visszafelé is működik. Ha van egy több millás rendszerem, akkor nehogy már 30 ezer forintnyi kábelen múljon az, hogy megnyugodjak és ne egy sima fekete tápkábelt kelljen nézegetnem. Erre iparág épült.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák