Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz TCr #41388 üzenetére

    Nem.
    De.

    xtremetuning
    Ez az agyatlanok gyülekezőhelye, nem tudtad? Ja, persze, hogy nem, hiszen Te is agyatlan vagy. ;]
    De akkor én mit keresek itt? :F :D

    Andorra
    Riseliő bíboros, én Godó vagyok, még nem vagyok itt, de nem soká jövök.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz TCr #41388 üzenetére

    A mostani szubodat szerintem fölösleges megtartani. Ha már minőségi zenehallgatás a cél és kicsi a keret, akkor az a pár tízezer is jól tud jönni.
    (de egyébként persze hozzá tudna tenni a "moziélményhez")

    XT: bevallom. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz TCr #41388 üzenetére

    "Értem én, hogy nagy általánosságban a monitorok nem tudnak olyan mélyre menni, mint az állók, de utóbbihoz ezek szerint felesleges is lenne megtartani a sub-ot?" Általában több kárt okoz, mint hasznot, de nem eleve elvetendő. A te Yamahád például nem eleve elvetendő, és az sem biztos, hogy a Proson frontjaidat ki kéne dobni egy jó sztereóhoz vagy 2.1-hez, tehát megfontolandó, hogy a forntsugárzók átemelésével a sztereó rendszerbe, és minden pénzt a sztereó erősítőbe fektetve jobban járnál, mintha a fele pénzt egy újabb hangdobozpárba fektetnéd. Már csak azért is, mert erősítő téren is ugyebár feladat lenne a Denonod sztereójának felülmúlása, ami megintcsak nem olyan egyszerű, tehát a következő opció az lenne, hogy esetleg a forráskészüléked cseréje lenne a legfontosabb feladat, és az erősítőd-hangdobozod akár meg is maradhatna, okos beállításokkal sztereóban használva.
    Ez az alapfilozofálás, ehhez képesti megfelelő előzetes döntések után lehetne azon gondolkozni, hogy milyen konkrét márkák típusok jöhetnének szóba, de a döntéshez és a márkákhoz-típusokhoz is elengedhetetlen tudni azt, hogy mégis konkréten mennyi az a "Pénz szűkében..."? Sokan jönnek olyan kérdéssel, hogy "mi az ami már elég jó lenne?", "mennyit kellene költeni rá, hogy már elég jó legyen?" - ezek a kérdések azonban nem valóságosak. Az a kérdés a valóságos, hogy "minden gatyaszíjat meghúzva maximum X pénzt tudok rászánni, mit érdemes ezzel a pénzzel kezdeni?" - és akkor mi megmondjuk, hogy miért lenne mégis érdemes X+Y pénzt rászánni. :D

    (#41399) Auratech Úgy van!

    (#41398) Lompos48 Persze, a helyes szó a konverzió, pongyola voltam. Ezzel együtt továbbra is csak azt tudom mondani, hogy hallgatózz, oszd meg a meghallgatási tapasztalataidat, és annak fényében tudunk beszélgetni-ötletelni-hipotetizálni-bizonyítani, hogy minek mi az oka. Így csak elbeszélni tudunk egymás mellett, mivel te abból indulsz ki, hogy van ingyenleves, a hifisták-audiofilek pedig évtizedek óta ezen a területen is hallják, hogy nincs ingyenleves, és ennek fényében gondolkodnak arról, hogy minek hol lehet a rejtett vagy manifeszt költsége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák