Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #03969024

    törölt tag

    válasz #71562240 #34359 üzenetére

    Szerintem először inkább tömör, gyakorlati tanácsokkal felvértezett 1. kellene, hogy íródjon, amit szépen, fokozatosan kéne feltölteni elméleti, vagy akár ezoterikus tudnivalókkal... A DIY dolgokra pedig van néhány fórum, szerintem nem idevaló...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #34359 üzenetére

    Azt a többiektől is kérem, hogy mondja el, hogy ő mekkora terjedelmű, mekkora témaátfogású első hozzászólást tartana szükségesnek, és miért akkorát. Nézzétek meg a két linkelt mobiltelefonos példát, és ahhoz hasonlítsátok, hogy az szerintetek sok, elég, vagy kevés lenne ebbe a topikban. Én ha friss, laikus, leendő topiktagként idetévednék, örülnék neki, ha kapnék egy amolyan "Hifi alapismeretek" típusú praktikus, "brossúra-szerű" összefoglalást, amit úgymond a régi fórumtársaknak is lapozgatni, elővenni lehet aszerint, hogy milyen területnek akarunk éppen utánanézni, ha valami téma előkerül a topikban. Tehát lehetne ez egy kis "kézikönyv" is az elképzeléseim szerint, ami alapján egységesebben, közös nyelvet használva tudnánk vitás dolgokról vitatkozni. Engem biztos nem elriasztana az olvasástól az ilyen dokumentum, hanem inkább motiválna. Arra is gondoltam, hogy ne csak amolyan egy-két mondatos, a "nullás kezdőknek" alkalmas praktikus jótanács legyen a szöveg, hanem amolyan tömör szakmai összefoglalás, ami "rangot is adna" a topiknak. Ilyen értelemben is reagáljatok, hogy erről mi a véleményetek.

    Szerk.: Ahogy látom, inkább a szűkítés irányába megy majd az igény, és inkább linkekkel megvalósítani a háttértudás, a kézikönyv jelleget - ha egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #71562240 #34359 üzenetére

    Esetleg megoldás lehetne, hogy lenne egy rész, ami itt a PH-n eléggé bevett szokás a topicok első h.sz-ében, ezzel kezdődne, hogy a hifizés alapjai kezdőknek (fogalmak, szabályok, ajánlások, alapelvek, stb).
    S lehetne egy a hifizés haladóknak, ami folyamatosan bővülne akár egy-egy drága és nagy hírnevű eszköz kipróbálása utáni vélemény (milyen láncban hogyan teljesített), jöhetnének az erősítő tuningok, a csöves erősítők, hangfal kábelek, átjátszók közti össze függések tapasztalat alapján, stb, ezek előtt zenéket honnan szerezz be, azaz milyen oldalról vehetsz meg, itt lehetne a kisebb hifi könyvecske is, ahol a gramofontól kezdve össze szedetten le lenne írva a hifi történelme, szakkifejezések magyarázata laikusoknak,stb...tehát a haladó részt már olvashatnák azok, akiknek van érdeklődésük magas szintű hifizés irányába, sok-sok "tapasztalás" le van írva köztest hsz-ekben, de szinte el is vesznek...jöhetnének érdekes vélemények, össze hasonlítások (pl régebbi hangfal/újabb hangfal, előnyök, hátrányok, mi milyen zenére használható inkább). Akár bizonyos minőségi, kategorizálási besorolás is lehetne (milyen jellegű hangja van a kábelnek, esetleg melyik jó magasba húzó, vagy középhang orientált rendszer mellé, milyen stílusú hangja van hangfalnak, erősítőnek, erősségeik alapján besorolni őket).
    Persze tudom (tudom a fenét...innen tudom, itt olvasom, saját tapasztalat szinte nulla sajnos :((( ), hogy ez sem ilyen egyszerű, nem mindegy, hogy állványos, vagy oszlop hangfal...de azt hiszem a hangja a legfőbb szempont minden eszköznek, nagyon szívesen vennék ilyen jellegű, folyamatosan bővülő felsorolást, ami az itt fórumozók tapasztalatából, hifis tudásából ered és nem a szakújságokból kéne össze mazsolázni.

Új hozzászólás Aktív témák