Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz Jorgi Kormi #112141 üzenetére

    Amúgy egyetlen okot értek, az interkonnektek között kígyózó tápvezetékek - amennyiben ilyen árnyékolt a tápkábel - nem zavar be az IC-kbe.

    Na de azonnal hozzátenném, ez a zavar nálam még soha nem jelentkezett az elmúlt 43 évben. Vagy azért, mert világ életemben jól árnyékolt IC-ket használtam, vagy mert merőlegesen keresztezték egymást a tápkábellel, vagy meg nem futottak együtt egymás mellett hosszabban, vagy a fene se tudja. :D

    Egyébként szerintem is jó móka magunknak építeni ilyet. Nálam inkább az optika lenne az indok, de úgy néz ki, amúgyis én fogom a teljes elektromos kábelezését és kivitelezését csinálni majd a háznak, úgyhogy .. lehet azzal kéne kezdeni, hogy a padlásra, ahol összefutnak a szobák konnektoraiból a vezetékek, felb*ni egy 10kVA trafót galvanikus leválasztás gyanánt + azt a nagyfrekit, ami itt átjön, meggratulálom :D , osztán innentől meg valami ilyen tisztességesebb-olcsóbb árnyékolt kábelekkel menni a hálókba-dolgozóba-nappaliba. Na az úgy csend lenne szerintem.

    Vagy veszek tömör rézvezetéket (falit, minőségit, de villanyszerelő-minőségűt) és ahogy szokás, azzal megyek a konnektorokig, köréjük meg alufólia, az olcsóbb, annak a vége a földre, pá. :B

    Vagy sima egyszerű rozsdamentes acél csöveket teszek be a falba és abban lógatom le a kábelt a konnektorig. :)) Ráadásul könnyebb később abban újrafűzni is. A tömör vas jó árnyék szerintem. :))

    Na de viccet félre, minden viccnek igaz a fele, ide meg már az is elég :DDD

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák