Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz Dißnäëß #109003 üzenetére

    Sajnos egyetemen hozzászoktatnak ahhoz, hogy az utolsó utáni lehetőséget is megnézd, nem lehet csak úgy állítani bármit. Amikor azt kutattam, hogy hogyan kell mérni a fület (egyszerűen leteszel egy hangszórót a kívánt irányba és egy mikrofont a hallójáratba), arról elvártak vagy 50 oldalt, hogy ez miért nem lehet hibás következtetés, aztán belekötöttek - jogosan -, hogy ez sem elég.

    Kernel Streaming Windows-ban (ASIO helyett) ?
    Nekem kötelező ezt használnom, hiszen csak erre lehet APO-kat pakolni, ami a DSP-m alapja.

    agyonherélt Linuxok, veszélyesen alacsony latency-kkel ? Akár PC, akár Pi..
    Ugyanaz jön ki a DAC-n ezekkel is. Ha az oprendszertől változik a hang (pl. a gyári kompresszor Windows XP-n), az kivételes eset, ma már nem divat. Egyébként ez mérhető. Az alacsony latency stúdióba való, ahol a zenészek hallanák saját magukat fejhallgatón, más felhasználási módot nem tudok elképzelni, ahol kötelező.

    ugyanazon a hardveren két különbözô lejátszóprogram
    Sajnos nagyon sok esetben gyári korrekciókkal jár, például replay gain WMP-n vagy spatializer VLC-vel. Amiről biztosra tudom állítani, hogy ami be, az ki, az az MPC-HC, én ezt használom. Csináltam saját lejátszót, ez is garantálja ugyanezt, viszont kb. semmi formátumot nem ismer.

    a. lossless tartalom esetén ?
    Ha az előzőben nincs különbség, itt se lesz.

    b. lossy tartalom esetén ?
    Könyvtárfüggő. Hogy a lehető legjobb minőséget kapjam, rendszeresen frissítem a lejátszóim. Egy konkrét példa erre az AC-3 frissítése: régen a surroundok 7 kHz-en vágva voltak, ez újonnan már nincs így, cserébe friss dekóder kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák