Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz Hasaggymeg #5854 üzenetére

    Hasaggymeg:

    Nem cukkolásnak, inkább felvilágosításnak, meg lehetőleg kulturált hangvételű viták indításához szánom. Én ilyen naiv vagyok, bár ez már a jehova tanúinál sem jött be soha... :D

    Ba cy lus & zoltanz:

    Én is inkább zenét hallgatok, mint paramétereket, és még azzal is tisztában vagyok, hogy pár kiragadott paraméter a végtelen sok helyett nem fogja leírni a rendszer működésének minden aspektusát. Sőt, még azt is elfogadom valamelyest, hogy rosszabb paraméterekkel is lehet valamiképp kellemesebb a végeredmény, lásd pl. csöves erősítők meg bakelit lemezek, de ebbe inkább ne menjünk bele...
    Másrészt roppantul zavarni képes, ha egyesek a saját ízlésüket és szubjektív véleményüket óhajtják megkérdőjelezhetetlen igazságként beállítani, és számomra legalább olyan fontos és szórakoztató a dolgok működésének megértése, mint maga a működés eredménye. Kissé leegyszerűsítve a kérdést, nekem egy készülék technikai adatainak olvasgatása legalább akkora élvezetet okoz, mint másnak az, ha zenét hallgat a segítségével.

    biker:

    A mértékegységeken aztán kár vitázni. Ez olyan, mint ha azt állítanád, hogy súlyos hibát követek el azzal, ha két város távolságát méterben adnám meg a szokásos kilométer helyett... :)

    A réz meg tisztaságától függően tényleg sokféle szennyeződést tartalmazhat, de ha gondolod, kereshetek neked legalább egy tucat kissé eltérő adatot a fajlagos ellenállására vonatkozólag. A lényegen ez semmit nem változtat.

    AirBooms:

    "Igazi hifihez" is szoktak néhol EQ-t használni, pl. a terem tulajdonságaiból eredő egyenetlenségek csökkentése céljából. Egyébként meg én is unom a te kissé provokatív, és észérveket nélkülöző hozzászólásaidat, de az erről alkotott véleményemet pusztán a fórum alapelveinek betartása érdekében inkább megtartom magamnak. :(((

Új hozzászólás Aktív témák