Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Petya25 #17 üzenetére

    Ezen a boot.ini szerkesztés nem segít, ugyanis te belekevertél a dologba.
    A mikor a Vistát telepítetted, nem kellett volna a biosban a bootsorrendhez nyúlni, hanem csak másik vinyó másik particiójára tenni a Vistát.
    Nálad most az a helyzet, hogy amikor az IDE vinyót állítod bootnak, akkor az lesz a multi(0)disk(0)rdisk(0), és az 1. particiója kapja a c: betűjelet, amikor pedig a satát rakod bootnak, akkor az lesz a multi(0)disk(0)rdisk(0), és övé lesz a c:.
    És mindkét vinyón ott vannak az OS-ek saját bootdfájlai, miközben a bootmenus bootolásnál a Vista bootfájljai indítanák mindkét OS-t.

    A problémádon csak a Vista újratelepítésével tudsz segíteni, méghozzá úgy, hogy az XP-s induláshoz szükséges bootsorrendet hagyod a biosban. Aztán a Vista telepítő automatikusan megcsinál mindent.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Petya25 #19 üzenetére

    ''A boot ini-be én írtam be kézzel a Vista-s sort, nem a rendszer''
    Ezt sejttem.

    '' ezért gondolom, hogy az XP is elkezelné a boot sorrendet.''
    Az régebbi OS (XP) bootloadere hogyan ismerné az újabb OS betöltési trükkjeit :F

    ''most mindkét rendszer C-nek látja saját magát''
    Hát ez az!
    Ha valahogy a Vista alá bekonfigurálod a boot.ini-t, és az XP-t indítod, akkor az hogyan indulna el, amikor pl. a d: betűjelet kapja, míg a registryjében a rendszerkönyvtárként a C:\windows van bejegyezve, személyes beállításoknak a C:\Documents and Settings, stb. :F :F :F


    [Szerkesztve]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Petya25 #21 üzenetére

    ''Szerintem az mindegy, hogy ki milyen betöltési trükköt ismer''
    Akkor a bootmanager progiknál miért is adják meg a támogatott OS-ek listáját?

    ''Nekem nem egy vinyón van a két rendszer, tehát ha mindkettő külön-külön C-nek látja saját magát, akkor a saját C:\Documents and Settings, stb könyvtárjaikat is helyesen látják, mivel azok egymástól fizikailag teljesen független helyen vannak. A másik rendszer ezen könyvtárai, persze hátrébb sorolva F meghajtón látszanak, és onnan se program, se user nem néz át a futó rendszerbe.''
    M$ bootmenünél hiába van 2 OS 2 külön partición, mindegyik egy helyről, a C:ről indul. (Méghozzá ugyanarról a C:ről.)

    ''Teszem azt ha egy Linux van az XP mellett, akkor is menni kellene.''
    Nosza, itt a megoldás: tegyél a rendszeredbe egy bootmanager progit, és azzal válts az OS-ek között!

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák