Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olymind1

    senior tag

    sziasztok

    wd caviar green vinyómnál (pontosabban ennél a típusnál: wd5000aads) vettem észre hogy a load cycle count elég magas, rágoogleztam, azt kidobta hogy green vinyók előszeretettel parkolják le a fejeiket, amivel nem is lenne gond ha nem társulna hozzá állandó kattogás, ami kicsit zavar, illetve keresésnél még azt is találtam, hogy a wdidle3.exe nevű dos-os programmal, ki lehet kapcsolni ezt a fejleparkolást, csakhogy az idióta program nem találja a vinyót dos alatt, ellentétben a 2 samsunggal, de azokra meg kiírja hogy nem wd caviar greeen :W úgy is próbáltam hogy lehúzom a samukat, akkor meg semmit se talál :W

    esetleg tudtok valami megoldást amivel ki lehet kapcsolni?

  • olymind1

    senior tag

    válasz Imco #18045 üzenetére

    köszönöm, megoldotta a problémát :R

    akkor leírom még1x hátha valakit érdekel:

    Wester Digital Caviar Green hdd-knél ki lehet kapcsolni, hogy bizonyos időközönként leparkolja a fejet, illetve használatkor megfelelő helyre pozicionálja, így energiát spórol, viszont cserébe sokat kattog, és megnő a "Load Cycle Count". Ehhez le kell tölteni a WD honlapjáról a wdidle3.exe nevű programot, majd dos módban bootolni (akár cd-ről, akár pendrive-ról, akár floppy-ról). További hdd-ket lehúztam, a WD CG-t az első (0) sata portra kötöttem, nálam az biosban az AHCI bekapcsolva volt, így is kikapcsolta a fej parkolását, de érdemes IDE módra állítani, majd dos alatt kiadni a következő parancsot: "wdidle3.exe /D".

    remélem segíteni fog másoknak is :)

Új hozzászólás Aktív témák