Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Tegnap meghalt a WD 2500KS (SATA2) vinyóm. Elég érdekes módon.

    Ugyebár ~250 GB-os volt, 3 partícióra felosztva. Egy ~135-ösre, egy 100-asra és egy 15-ösre.

    Nos amikor XP-t használtam mindig a 15-ösre telepítettem az XP-t, a 100-ason a telepített programok és játékok, a másikon meg a nagy mennyiségű adattár volt.

    Aztán áttértem Win 7-re és a 100-asra tettem fel a 7-et a telepített progikat, a 15-ösre meg a játékokat.

    Aztán a tegnap marha lassú lett a windows, a böngészőt 2-5 perc alatt nyitotta meg.

    Kiderült hogy a 15 és 100-as partíciók meghaltak, nem lehet rá adatokat másolni/menteni róla. A 135-ös viszont szinte hibátlan, az megy.

    Fura mód ha be van dugva a BIOS be se tölti az oprendszert, pedig azt írja rá ki hogy OK, viszont havernál (a jóval újabb gépén) le tudtam menteni róla az adatokat.

    Szóval az hogy lehet hogy csak a 2 partíció ment tönkre teljesen és nem az egész merevlemez? Meg lehet javíttatni?
    (Azóta vettem már egy másik WD-t amin van oprendszer, és így sem indul el az én gépemen a rossz vinyó.)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz D1Rect #10658 üzenetére

    A haver gépén úgy ment, hogy a nem döglött partícióról áttudtuk másolni az új vinyóra az adatokat, de azokon a partíciókon ahol az oprendszer és/vagy a telepített programok voltak nem mentek, vagyis nem lehetett rájuk adatot másolni.

    Én ha bedugtam a rossz vinyót akkor az alaplap bios-a sem töltött be, még a Setup-ba se. Ez mondjuk valszeg az én gépem hülyesége.

    A lényeg, hogy a WD2500KS-en csak egy partíció maradt viszonylag használható. A Win7 is működött vele hónapok óta, nem azzal volt a baj.

    Nem lehet hogy csak az a két part. "kopott ki" és ezért halt be?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák