Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P1eTr0

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy Western Digital WD3200AAKS winchester. A gép egyik indításakor a windows nem volt hajlandó elindulni (dobott egy hibaüzenetet, majd közölte, hogy Ctrl+Alt+Del kombóval indítsam újra a gépet, de ez nem kékhalál volt).
    Gondoltam rakok rá akkor egy új win-t, biztos az a baja. Telepítő elindul, a két partíciót, ami a hdd-volt látta, de a típusát (hogy FAT/NTFS) nem látta, azt írta, ismeretlen (ezenkívül teljesen üres volt, holott tele volt adattal...). Kiválasztottam a megfelelőt, jelezte, hogy a fájrendszer hibás, sérült. A formázást felajánlotta, meg is formázta NTFS-re.
    A telepítő elindult, de elég lassan döcögött. Az első újraindítás után hiányolt fájlokat, és hiába mondtam neki, hogy CD-ről pótolja, semmi. Ezt eljátszottam párszor, sikertelenül.

    A vinyót kiszedtem, és egy másik gépben próbáltam ki. Döcögősen, de végül felismerte. Gondoltam lefuttatok rajta egy HDT Tune. Ezt az eredményt kaptam:

    HD Tune eredménye

    Hirtelen nem tudom, hogy ez a vinyó kuka-e, de nagyon nem tűnik üzembiztosnak. Esetleg ha valaki találkozott már hasonlóval, és megoldotta, arra kérem össze meg velem a megoldást.

    Előre is köszönöm.

    Üdv.

    P1eTr0

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • P1eTr0

    aktív tag

    Sziasztok!

    Bár olvasgattam a témát, illetve a netet is a problémámmal kapcsolatban, mégis leírom, hátha valaki hasonló cipőben jár/járt.

    Adott egy notebook, rajta Windows 8.1. Egyik napról a másikra egyszerűen belassult. A feladatkezelőben a lemezhasználatra 100%-ot mutat. A folyamatok között nem látok olyat, ami lefogná a gépet, vírusírtó már nem fut a háttérben.

    Amit eddig csináltam:
    - Windows update frissítések telepítése (kb. 4x futattam, mert mindig talált valami újat).
    - Napozófile méretének növelése.
    - Malware-k keresése a gépen (ESET nem talált semmit).
    - HD Sentinel-el a merevlemez ellenőrzése (Rendben találta).

    Igazából kifogytam az ötletekből. Néhány folyamatot kilőttem, de gyakorlatilag az sem segített. Egyébként az számomra még érdekes, hogy bizonyos időközönként a terheltség megszűnik, néhány percig megy minden rendesen, aztán "észbekap" és belassul megint.

    Minden ötletet szívesen fogadok, mert nem szeretném újrahúzni a gépet :)

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdv.
    P1eTr0

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • P1eTr0

    aktív tag

    válasz Doky586 #48869 üzenetére

    Kilistáztam, sajna nem volt kiugró... :(
    Ebből lehet reinstall lesz a végén.

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Új hozzászólás Aktív témák