Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pitlak6

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy elég érdekes problémám van, de hátha találkozott már vki hasonlóval és tudja a megoldást. Egy-két napja egyszer csak dobott egy kék halált a gépem, majd rögtön utána egy átváltott szivárványszinekbe a képernyő. A hiba használat közben mindig megjelent. Ezek alapján először vid kártyára gyanakodtam, de egy jó videó kártyával ugyanez a hiba jelent meg. Következő lépésként kicseréltem az ide kábelt, mert azt hittem szakadás van, de ez sem oldotta meg a problémát, majd végül egy win újratelepítéssel azt hittem mindent megoldottam, de itt kezdődtek csak a komolyabb gondok. Most a rendszervinyómon (típus: Hita t7k250 250gb, 1 éves még garos) elég érdekes jelenséget tapasztaltam. A winchester 2 partícióból áll: 10 gb a winnek, 233 gb filmeknek és zenéknek. A 2. partíciómon nagyon sok filmet nem tudok megnyitni, vagy ha meg nyitja a bsplayer, akkor file is corrupted hibaüzenet fogad, néhány filmet azonban megnyit. Van olyan is, hogy egyes filmek helyett a zeneszámok közül játsza le mindig ugyanazt. Ilyenkor a filmet indítva több tíz órás műsoridőt ír ki. Néhány filmnél csak hang van és fekete képernyő. A zenéknél szintén vannak furcsaságok: néhány számot egyszerűen nem hajlandó elindítani, holott korábban minden működött. Futattam scandisket és lemeztöredezettségmentesítőt, de semmi hatása nem volt. Ha megoldható valahogy nem szeretném elveszteni a vinyón lévő adatokat. Gépem adatai: amd xp 2000+, epox 8rda+, hita t7k250 250 gb, seagate 120 gb, fsp 400 pnf táp, nec dvd író, inno 3d geforce 3 ti200 vid kártya. Segítségeteket előre is köszönöm.

    Üdv. Pitlak

    [ Szerkesztve ]

  • pitlak6

    csendes tag

    válasz liksoft #6309 üzenetére

    Kosz a segitseget, sajnos ez nem valt be. Marcsak azt nem tudom, hogy erdemes e Pestre felmenni gariztatni a vinyot, vagy formazzam le es hasznaljam igy. [P:J][/P]

Új hozzászólás Aktív témák