Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ChrissTa

    tag

    Sziasztok!

    A gépem egyszercsak újraindult, és elszállt egy kék halál képernyővel (Win XP SP3). Utána induláskor a vinyóm (Samsung F1 HD753LJ) kiadott egy fura kattanáshoz hasonló hangot, de elindult rendesen a rendszer (azóta csendesen teszi a dolgát). A HD Sentinellel csináltam egy rövid öntesztet, ami nem futott végig. Az eredmény: Sikertelen olvasó egység hibája miatt. Ezután pedig a megjelent egy hibás szektor (a rendszer partíció közepén). Ezeknek a hibás szektoroknak nem kellene automatikusan áthelyeződniük a tartalék területre? Legalábbis a régebbi vinyóimnál ezek tartalma átkerült a tartalék területre, és a reallocated sectors count értéke növekedett. Most ehelyett az offline uncorrecable sector count növekedett 1-el. Ez utalhat más hibára is felület hibán kívül?

    A vinyó még garis, de nem hiszem, hogy 1 hibás szektor miatt kicserélnék. Ráadásul, most az adatokat sem igazán tudom hova tenni róla (a rendszer is ezen van jelenleg), és egy-két áthelyezett szektorral együtt tudok élni, ha nem szaporodnak.

    Még egy érdekesség, amit nem tapasztaltam eddig. A start/stop count és a power on time count értéke nem növekszik tovább ennél a vinyónál, pedig még csak 1,5 éves. Ez jelent valamit? Vagy egyszerűen csak hibás a SMART adat? Létezik olyan progi, amivel lehet diagnosztikát végezni, anélkül, hogy adatvesztést okozna?

    Előre is köszi a válaszokat. Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett.

    [ Szerkesztve ]

  • ChrissTa

    tag

    válasz liksoft #13086 üzenetére

    Koszonom a gyors es reszletes valaszt. Megprobalok helyet keriteni a rajta levo adatoknak, es lefuttatom a gyarto progijat.

    @Koczka: Nekem is volt egy ilyen Samu vinyom. A kb 20 fokos szobaban 8-at mutatott tobb fele progi is. Bele se merek gondolni, hogy a nyari nagymelegben, amikor 33 fokos volt a HD Sentinel szerint, mennyi lehetett valojaban :Y Eleg nehez is volt kezzel megfogni.

Új hozzászólás Aktív témák