Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • happymondays

    csendes tag

    Sziasztok!
    Már az adatmentéses fórumba is leírtam 1x, de itt is megőpróbálom, hátha...
    Valaki tudna nekem segíteni az alábbi problémakörben?Előre is köszönöm.

    Van két vinyóm, egy Seagate Barracuda IV (St 380021A)80 GB, és egy Samsung 250GB SP2514N, sajnos egy táphalállal mindkettő meghibásodhatott, mert egyszerűen nem ismeri fel őket a BIOS sem, más géppel is hiába próbáltam. Azt gyanítom, hogy az elektronikájuk ment tönkre, de kellenének róluk az adatok, mert ott van az elmúlt 4-5 év levelezésem pl., amiben elég fontos dolgok is vannak, fotók stb. Sajnos egymás archiválására használtam őket, így eléggé megszívtam. Szegeden lakom egyébként, de az adatmentés érdekében utaznék is. Persze ha van vkinek felesleges elekktronikája ilyen vinyókhoz, szívesen megvásárlom, bár kéne hozzá szereznem olyan kis kulcsot is, amivel lecsavarom róla, mert az nincs.


  • happymondays

    csendes tag

    Sziasztok!

    Meglehetősen furcsa dolog miatt szeretném kérni a segítségeteket. Van egy WD Caviar Green 2 TB külső HDD-m, ami egészen eddig csodásan működött (XP SP 3 a rendszer, NTFS), ám egyszer csak nem volt hajlandó az XP látni rajta a partíció adatait (egyben van az egész, gyárilag formázott), a nevét sem, csak formázni akarja a meghajtót.
    A betűjel megvan, a lemezkezelő kifogástalannak ismeri fel, tehát látszik, csak épp az adatokat nem látja rajta az XP. Természetesen lecsekkoltam a Testdiskkel is, az minden adatot lát rajta, de hiába próbálom vele visszaállítani a partíciót, semmi eredmény, ugyanaz a helyzet. Újraformázni nemigen akarnám, mert 1500 GB adat van rajta, amit nem tudok hová átmenteni (bár a lehetőség ugye megvan, mert Testdiskkel csodásan látszik minden adat), így leginkább azt szeretném elérni, hogy a Windows is újra lássa az adatokat.
    Egyébként rányomtam egy chkdsket is, az is látott mindent (partíció neve stb.), végigfutott, mégis változatlan maradt minden.
    Ja, igen, közben átszereltem a gép belsejébe, de ugyanaz van továbbra is, mint eddig.
    Nem menteni szeretném tehát az adatokat (az menne), hanem visszaállítani, hogy lássa a Windows.
    Az elképzelhető, hogy ha az XP SP3 nem is látja az adatokat, a Win7 látni fogja, ha telepítek az XP mellé egyet?

    Előre is köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák