Új hozzászólás Aktív témák

  • happymondays

    csendes tag

    Sziasztok!

    Meglehetősen furcsa dolog miatt szeretném kérni a segítségeteket. Van egy WD Caviar Green 2 TB külső HDD-m, ami egészen eddig csodásan működött (XP SP 3 a rendszer, NTFS), ám egyszer csak nem volt hajlandó az XP látni rajta a partíció adatait (egyben van az egész, gyárilag formázott), a nevét sem, csak formázni akarja a meghajtót.
    A betűjel megvan, a lemezkezelő kifogástalannak ismeri fel, tehát látszik, csak épp az adatokat nem látja rajta az XP. Természetesen lecsekkoltam a Testdiskkel is, az minden adatot lát rajta, de hiába próbálom vele visszaállítani a partíciót, semmi eredmény, ugyanaz a helyzet. Újraformázni nemigen akarnám, mert 1500 GB adat van rajta, amit nem tudok hová átmenteni (bár a lehetőség ugye megvan, mert Testdiskkel csodásan látszik minden adat), így leginkább azt szeretném elérni, hogy a Windows is újra lássa az adatokat.
    Egyébként rányomtam egy chkdsket is, az is látott mindent (partíció neve stb.), végigfutott, mégis változatlan maradt minden.
    Ja, igen, közben átszereltem a gép belsejébe, de ugyanaz van továbbra is, mint eddig.
    Nem menteni szeretném tehát az adatokat (az menne), hanem visszaállítani, hogy lássa a Windows.
    Az elképzelhető, hogy ha az XP SP3 nem is látja az adatokat, a Win7 látni fogja, ha telepítek az XP mellé egyet?

    Előre is köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák