Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz liksoft #9267 üzenetére

    Pedig őstagként talán lehetne több esze is... :((

    Esetleg erre tudsz valamit mondani? De szólj nyugodtan, ha rossz topicban próbálkozom, csak azért gondoltam, hogy itt (itt is) teszem fel a kérdést, mert többek közt elsősorban HDD-kkel kapcsolatos (SATA- és IDE-portok ellenőrzése, van-e új hardverelem csatlakoztatva).

    Tehát van annak értelme, ha kikapcsolom a hardverelemek (pl. legfőképp HDD) felismertetését? Ha igen, egyáltalán hol lehet ezt megtenni?
    Gondoltam még arra is, hogy esetleg a /fastdetect kapcsolót ki kéne szedni, mert elvileg ez letiltja a párhuzamos és soros portok ellenőrzését, viszont azt írják, hogy "Because the /fastdetect parameter permits Plug and Play (PnP) to detect devices on these ports and prevents detection of unsupported devices, it typically results in a faster, more reliable boot."

    A /noguiboot kapcsolót már kipróbáltam, gondolván, hogy talán ezzel sem dolgoztatja a vinyót (nem kell betöltenie a grafikus felületet bootolásnál), de stopperrel mérve (!) sem értem el ezzel semmiféle gyorsulást.

    Tudom, hülyeség, de újabban azt szeretném elérni, hogy a boot lehetőleg kevesebb ideig tartson, sokszor gyorsan lenne szükségem a gépre.
    Gondolom itt elsősorban a HDD a szűk keresztmetszet.

    Előre is köszönöm! :R

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák