Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz liksoft #5516 üzenetére

    Ja, igen, el is felejtettem említeni: a HDSentinel legújabb verziója 5%-osnak hiszi. Újraallokált szektor: 0, pending: 0... Reallocation Event: 0, Off-Line uncorrectable sector: 0.
    Egyszer volt ingadozás a Spin-up time-ban, 4800 helyett 5300 körüli volt. A hardware ECC recovered érték nagyon magas (de hát az meg kábel szokott lenni, nem?), és az Ultra ATA CRC Error Rate is.

    Korábban használhatatlan volt teljesen a HDD, de az egyértelműen kontakthiba volt (ahol a panel rányomódik a fejekhez vezető érintkezőkre), és nagy amplitúdójú, teljes, ütemes fejmozgatást végzett. (Ahogy más mondaná: kattogott...)

    Csinálok még SMART elemzést addig.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz liksoft #5516 üzenetére

    Szia!

    Igazad lett. :( A merevlemez bad szektoros. SeaTools talált rajta ~184-et... Kiválasztottam, hogy újraallokálja őket. Gondolom, ezt a SMART közreműködésével teszi, mivel ezután a windows jól ment.
    A 184-ből, amit sikeresen javított, pont annyi lett a Reallocated Sector. Amit pedig nem tudott javítani (gondolom, azért, mert nem volt teljesen rossz, vagy nem tudom, miért, az pont annyival növelte a Current Pending Sector számát.

    Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra így behal, bad szektorosodik? Ebben az állapotában (ha HDSentinelt figyeve az állapota nem romlik) nem fontos adatok tárolására még jó lesz (pl. filmek)?

    Köszi: HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák