Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz Doky586 #48769 üzenetére

    Már miért lenne OFF?
    A kérdése első/fő része a probléma természetének mibenlétére keresi a választ, az meg természetszerűen adódik, hogy egy problémás HDD-ről az ember szeretne adatot menteni. De előbb talán tisztázni kéne, hogy a probléma megoldható-e, és amennyiben erre a válasz nemleges, akkor lehet/kell az adatmentésen gondolkodni (és a megfelelő topikba fáradni a részletekkel). De ha itt kiderül, hogy csak valami banális hiba okozza, mint esetemben, akkor adatmentésről szó nincs.

    Egyébként mint írtam nekem a napokban pont ugyanilyen hibát produkált egy rossz kábel. Egy fiókban tárot HDD-t betettem, és SATA II, III módban csak kattogást adott, 30 másodpercig POST-olt, majd fel sem ismerte.
    SATA I-re állítva működött, de a drive SATA II-es. Én is a közelgő drive halálra gondoltam, de ugyanezt csinálta egy SATA III-as HDD-vel is. Ezután kábelcsere, és lőn világosság. (Egy általam eddig soha nem használt, elfekvő, de most előhalászott SATA kábel volt a ludas).

    Ezért kérdeztem, hogy más már találkozott-e ilyen hibával, mert tudomásom szerint a SATA kábelek univerzálisak, és elvileg mindnek tudnia kell a SATA III-t is.

Új hozzászólás Aktív témák