Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ledgeri #31554 üzenetére

    Még két érdekesség.

    Átállítottam a HDSentinel-t, hogy a gyártó specifikációi szerint számoljon, és leestek a kondíciók 100-ról 91-re és 90-re. Ahogy az egyes paraméterek engedély/tilt pipálgatásával játszottam, ez főként a Sping Up Time miatt van így.

    Pendrive-ról bootolva csináltam Ubuntu alatt egy benchmarkot. A grafikont nem sikerült kimentenem (hibás lett a file, mikor NTFS meghajtóra másoltam át a Live környezetből), de a lényeg, hogy azon a winyón, amelyiken nő a Write Error Rate, az durván más karakterisztikát rajzolt a másik ugyan ilyen samu winyóhoz képest. (Itt is eljátszottam a kábelvég cserét, és szintén a sorozatszámtól függött, hogy melyik hogy néz ki.)
    A 70-es végződésű sorozatszámos winyónál fel-le cikkcakkokozott az olvasási sebesség (úgy, hogy így vizuális nehéz lett volna behúzni az átlagot), míg a másikon csak finoman ingadozott (egy könnyen mögé képzelhető folytonos vonal mentén).

    Na, ez már viszont ismét erősen meggyőző indikátor, hogy valami nagyon nincs rendben a 70-es végződésűvel, és hogy talán nem érdemes tovább kockáztatni és értelmes dolgokra használni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák