Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9360

    aktív tag

    válasz koxx #44150 üzenetére

    A Kludi drágább, mint a Grohe? Hm.
    Én mondjuk Hansgrohe-ről beszélek, a Grohe-t nem ismerem. Nekem az összes ismerősöm Hansgrohe-t vett, mert azt ajánlottam, és mindenki elégedett. De évek óta nem vettem ilyesmit, szóval nem tudom, hogy változott-e bármi is.

  • peppe79

    senior tag

    válasz koxx #44150 üzenetére

    Attól függ, mennyire vagy tisztaságmániás, és hogy milyen színű, milyen felületkezelésű gránitot választasz. Alapból a gránitnak (is) van egy minimális vízfelvétele, kb. 0,1-0,5%. Ha hosszú ideig áll rajta a szaft, a vörösbor, kávé stb, akkor az "belediffundálhat" az anyagba. Mi ilyen szempontból sajnos igénytelenek vagyunk: gyakran "úszik" a konyha, főleg, ha vendégek jönnek (pontosabban, amikor elmennek), de a 11 hónapos gyerekünk mellett is nehézkes rendesen tisztán tartani. Volt már rá példa, hogy délután jöttek vendégek, és csak másnap délután mosogattam el, addig meg állt a csetres a mosogatóban.

    A sötétebb színű grániton könnyebben meglátszik a vízkő, és "kifakul". A túl világos színűek pedig az ételekre, illetve a forró lábasokra, edényekre kényesebbek. Nem véletlen, hogy a semleges színű, bézs és szürkés színű mosogatók az elterjedtek. De ahogy az elején írtam, sok múlik a felületkezelésen is.
    Tizen x év használat után kopottabb lehet a medence alja...bár, annyi év után a rozsdamentes medencék is viseltesebbé válnak. Mi - a fenti okok miatt - alapból letettünk róla, de akik rendben tartják a konyhájukat, azok nyugodtan megvehetik.

Új hozzászólás Aktív témák