Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atesz 666

    aktív tag

    válasz bugizozi #15368 üzenetére

    "A porzsák nélküliek miért nem jók? Én is olyat terveztem venni, hogy ne legyen csupa por minden, mikor rázom ki a zsákot, hanem csak kiöntöm a tartályból."

    Üdv.

    -A porzsák nélküliekkel semmi gond sincs.
    -Azzal csak azoknak van gondja akik a porzsákosra esküsznek.
    -Én is pont pont azért vettem porzsák nélkülit mert abba nem kell porzsákot venni és egyszerűbb a tisztítása.
    -Meg ahányszor be mentem egy üzletbe porzsákot venni akkor mindig készlethiány volt. :W
    -De majd jönnek a szakik és kioktatnak,hogy márpedig a porzsákos sokkal jobb meg stb. :U

    Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

  • canniball

    nagyúr

    válasz bugizozi #15368 üzenetére

    Miért kéne kirázni a zsákot? A megtelt eldobható zsákot kiveszed és a kukába helyezed, beteszed helyette az újat és ennyi.

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • lsc

    nagyúr

    válasz bugizozi #15368 üzenetére

    Porzsák nélküli után vettem porzsákost, nem bántam meg. A porzsák nélküli max 2 porszívózás után eldugult /tegyük hozzá a nappaliba bejöhet a blöki/, ha nincs kompresszorod nem egyszerű takarítani a szűrőket. Előszűrő kellet a szűrőbetéthez is hogy könnyebb legyen takarítani. A porzsákosnál rendben van hogy nem ingyen van a szűrő, de 10-15 takarítást kibír, utána meg egyszerűen kidobom.

    Az élet kegyetlen .

  • pjen

    félisten

    válasz bugizozi #15368 üzenetére

    Víz szűrőst vegyél ha nem akarsz porolni.Ki öntöd ki öblíted és kész.Csak sajna a jók picit drágák.

    [ Szerkesztve ]

  • ribarszki

    őstag

    válasz bugizozi #15368 üzenetére

    Porzsák nélküli: Először, 3-4 hónapig minden happy, mindenki boldog az új készülékkel ami húú mennyi koszt összeszedett a lakásból. Majd jön a feketeleves.

    1, Mindig, minden porszívózás után mosogatni kell a szivacsos szűrőt. Ez azzal jár, hogy kézzel szedegeted le a hajszálakat, ujjad köré csavarva, az egész csap tiszta mocsok és amíg nem szárad meg a szivacs, nem tudsz porszívózni. Ezt az első pár hétben ellensúlyozza az új porszívó adta örömforrás, de később rohadt unalmas és körülményes tud lenni. Ráadásul a szivacs egy idő után kezd elhasználódni, a műanyag tartály elvetemedni. (Szar anyagminőség)

    2, A leggondosabb takarítás ellenére is baromi sok por megy keresztül/túl a tartályon ami abban mutatkozik meg, hogy a porszívó belseje elkezd rohadt poros lenni. Bizony, ebből a motor is kap rendesen, ami ezt meghálálja csökkenő szívásteljesítménnyel. (Az elején olyan jól szívott, most meg csak hangos..)

    3, De jó, van hepa szűrő, milyen tiszta lesz a levegő! Csakhogy, a sok visszaáramló por miatt a hepa szűrő 3-4 hónap után fekete lesz. Lehet cserélni. Ja, hogy 6-8.000 ft egy hepaszűrő? Eltömödve, pedig nem sokat ér, a porszívó is csak szenved tőle.

    Ez a fantasztikus, csúcstechnikás samsung porszívóm jellemzője, de kb az összes márkájú tartályostól ezt várd.

    Míg a porzsákosat bármikor előveszed, sokkal-sokkal tisztább a kifújt levegője, s ha megtelt a zsák kidobod. Nem mosod, nem porolod, kidobod és teszel bele újat. Ha a porzsákot porolni akarod, akkor vegyél tartályosat tényleg. A porzsák porolása mosása a legnagyobb baromság. Ráadásul ha mosható textil zsákot használsz, ugrik a garancia! Múltkor számoltam ki, a porzsák kb 250-400ft-ot jelent havonta.

    De azért nem ennyire tiszta a kép. Én pl. a tartályos samsungomat porzsákos samsungra cseréltem (azóta Miele-re), gondoltam kap még egy esélyt a márka, de kicsit értetlenül állok egy jelenség előtt. Valószínűleg porzsák baj lesz, mert 3-4 porszívózás után annyira lecsökken a szívóerő, hogy szinte semmit nem szed fel. Ha új porzsákot teszek bele, akkor megint brutálisan szív. Most porzsák gyártót váltottam, megpróbálom ezzel. De sajnos a pozsákosnál ez benne van a pakliban. Ki kell kisérletezni a megfelelőt, utána olyat rendelni. (A Miele ilyen szempontból más tészta, az egy kegyetlenül jó porszívó, minden egyes része mérnöki mestermű. Igen, a porzsákot is tele lehet szívni, és szinte semmit nem csökken a szívóerő.. persze ott a belépőmodell 42k...)

    Egyébként pedig szabad ország vagyunk, mindenki azt vesz és azt rázogat otthon amit akar. Véleményt kérdeztél, ez egy vélemény. De azt ne felejtsd el, hogy az összes komoly, nagy porszívógyártó terméke (a dysont leszámítva) porzsákos kivitelű!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák