Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz AT. #40391 üzenetére

    Kicsivel több, mint egy hónapja vettük a mosogatógépet, ami azóta napi használatban van.
    Mondom a tapasztalataimat.

    Egyszerű, szabadon álló típust kerestünk, aránylag sok terítékkel, ami még nem megy a méret rovására. Slim, vagy beépíthető nem került szóba.

    Nem vagyok smucig, de szerintem felesleges a témát túlgondolni. Alap, 7 programos Indesitet használunk, amiből egy program van használatban, Az 1-es ECO, az is fél töltéssel. Napokat teszteltem, hogy melyik program lenne a legjobb, kezdve a legintenzívebbel, és így haladtam lefelé, mire eljutottam az ECO-hoz, majd vettem egy nagy levegőt, és kipróbáltam fél töltéssel.
    Azóta is ezt használjuk, és abszolút elégedettek vagyunk a teljesítménnyel.

    Amit hátrányként tudnék felhozni. A hely nem a legtöbb benne. Ahogyan olvasom a vásárlói véleményeket, egy Bosch pl jobb belső helykihasználhatósággal rendelkezik.
    Nekünk ebből annyi jött át a gyakorlatban, hogy pl a karima nélküli mélytányérokat csak a felső rekeszbe tudjuk pakolni, oda is max 4-5 darabot. (túl lapos szögben dőlnek előre)
    Nagy méretű fedő, vagy tálaló tányér, felül nem fér el.
    Fakanál, nagyobb kés, nem fér el az evőeszköz tartóban, csak rácsra fektetve.
    Viszont, a levesfazék, simán befér alulra.
    Hátrány még, hogy a gyors program nem szárít.
    Vízkeménységet, sajnos nem lehet beállítani. Alapból közepesre van állítva a só és öblítő adagolás.
    Finish márkájú salt + rinse aid + quantum ball van használatban.
    Ami extra van benne, az az időzítő, 3,6,9 órás késleltetéssel.

    Éves energia igény

    Összegezve: Leginkább a helyhiány az, ami kicsit bosszantó, de lehet vele együtt élni. Napi 1x, esetleg nagyobb család esetén 2x használattal ez sem jelent problémát.
    A mosogatási teljesítménye viszont kiváló. Nálunk elszeparált helységben van, így a zajkeltés nem szempont, de amúgy ez sem jelentős.

    Gyártói garancia 1 év teljeskörű és 10 év alkatrész, de ez országonként eltér, mi meg az UK-ban élünk, szóval csak extra információként írom.
    Mi végülis kötöttünk biztosítást rá, ahogyan a mosógépre is. Így havi fillérekért van az egész.

    Mindezt viszonyítási alapnak írtam, illetve, hogy mi milyen szempontok alapján vásároltunk, és mennyire jött be az elképzelés.
    Egy jó ár/érték arányú készülék, kompromisszumokkal. Ha a tökéletes gépet keresed, akkor nem ez lesz a Te választásod.
    Ha jól akarsz kijönni pénzzel, és otthon sincs túlárazva, akkor érdemes elgondolkodni rajta.

    Ára £220 volt, ami mai középértéken 78.000 forint

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák