Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • öhhöm

    kezdő

    Sziasztok!

    Elsősorban azokhoz szólnék, akiknek Dynavoice Thunder T12-jük van, vagy már volt szerencséjük ezt a subwoofer típust tesztelni. De egyébként minden témában jártas ember véleményére kíváncsi vagyok! Én nemrégiben vásároltam egyet, igazából még a bejáratás fázisában van, de már most maximálisan elégedett vagyok vele. Viszont tapasztaltam egy furcsaságot, amit nem értek. Van ugyebár a hátlapon a "Crossover" potméter, amit én elég érzéketlennek hallok. Még a két szélső értéknél is alig hallható különbség a frekvenciaátvitelben, nemhogy ha kb. pontosan szeretném a keresztváltási frekvenciát beállítani. Hangsúlyozom, én csak a fülemre hagyatkoztam a tesztnél, de ez már a hatodik aktív mélyládám, és (egyet leszámítva) az összes eddiginél jól hallhatóan változott a mélyláda freki átvitele, ha a filter potit forgattam mondjuk zenelejátszás közben. Itt meg a 35 Hz-es és a 150 Hz-es két szélső érték között is alig lehet észrevenni különbséget. Olyan, mintha a 35 Hz-es vágási értéknél alig lehetne valamivel nagyobbat beállítani, mondjuk legfeljebb csak 55-60 Hz-et.

    A leírt jelenség szerintetek normális, vagy a mélyláda szűrője hibás lenne?
    Esetleg ez ennek a subwoofer-nek egy sajátossága, ami a szűrő vágási meredekségéből adódik?
    Más tapasztalt már ilyet a T12-vel?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz Tonyka 2 #146294 üzenetére

    Köszi a választ. Tehát szerinted ez nem hiba, hanem normális működés. Ez a subwoofer ilyen lenne? De vajon ezt mi okozza? Így viszont nem értem, hogy miért írják mindenhol, hogy a crossover 150 Hz-ig beállítható...

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz Tamoo #146298 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok, de én nem akarok, nem tudok LFE bemenetet használni, úgyhogy marad a crossover.

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    Köszönöm a válaszokat! Tomyka74-nek: abszolút egyetértek veled, én is imádom a hangját már most, pedig még csak kb. 20 üzemórát toltam bele, magyarul messze még a teljes bejáródás. Nem is fikázni akartam! Gyönyörű láda, tiszteletre méltó képességekkel... Csak furcsálltam picit a filter potinak ezt az "érzéketlenségét", mert ilyennel eddig még nem találkoztam. Úgy mondanám, picit megijedtem, hogy ez csak az enyémnek valami hibája, ezért kértem ki a véleményeteket. Ilyen szempontból szerintem teljesen mindegy is, hogy a subot hogyan használom (LFE bemenet vagy szűrt sztereo bemenet). Úgy gondolom, ebben az árkategóriában joggal várom el, hogy a subwoofer szűrője is tökéletesen működjön, még akkor is, ha azt esetleg nem is használom ki (egyébként mint írtam, kihasználom). Ahogy tomyka74 is írta, a szűrőt most már én is 150 Hz-re állítva használom, mert számomra így nyújtja a legszebb hangzást a rendszer többi tagjához igazodva. Egyébként még egyszer mondom, gyönyörű hangja van a T12-nek, ráadásul olyan mélységekig lemegy, amit eddig én még itthoni körülmények között nem is tapasztaltam. Ja, és annyira tisztán szól, hogy ésszerű használat mellett, egyszerűen képtelen vagyok (érzékelhető) torzításra bírni! :)

    Amúgy szerintetek hány óra járatás után lesz hallható bárminemű változás a hangjában?

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    Sziasztok!

    Mit gondoltok, a Dynavoice Thunder T12-nél olyan 55-60 óra használat/bejáratás után már kéne hallani valami hangzásbeli változást? Én most kb. ennyinél tartok, de még nem hallok semmi különöset. Egyelőre a "mintha" kategória... Kicsit mintha szebben szólna, de lehet, hogy csak képzelődök.:) Mondjuk én már első bekapcsolás után is elégedett voltam a hangjával.

    Viszont ami még fontosabb:

    Eddig csak zenét hallgattam rajta olyan egyharmad vagy annál picivel nagyobb hangerőn. Mi lenne, ha megküldeném egy folyamatos 20 Hz körüli szinuszos jellel napi pár órára? Gyorsítana valamit a bejáródáson? Nem tenné tönkre egy idő után ez a folyamatos terhelés akár a hangszórót, akár a dobozt, vagy nem okozna kárt az elektronikában? Ha jól emlékszem a 20 Hz-es szinuszos jellel való járatást a T12 valamelyik tesztjében javasolták...

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz Tamoo #146496 üzenetére

    És milyen különbséget tapasztaltál a két állapot között? És kb. hány üzemóra kellett a T12-nek, ami után hallhatóak is voltak a különbségek? (A folyamatos szinusz jelet ezért is kérdeztem, én is félek tőle picit.)

    arcitec: Köszi a választ. Igen, a fül folyamatos hozzászokása valóban zavarhatja a különbségek érzékelését, erre én is gondoltam.

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    Sziasztok!

    Nagy dilemmában vagyok, kérlek segítsetek!

    Van egy Dynavoice Thunder T-12 aktív mélyládám. Biztos lesz, aki bele fog kötni, de én ezt elsősorban zenélésre használom. Tudom, azt mondják, egy jó sztereó rendszerhez felesleges külön subwoofer, mert hangzásban talán többet veszíthetünk, mint amit nyerünk. Erről megoszlanak a vélemények, a kérdésem nem ezzel lesz kapcsolatos. Mint mondtam zenéléshez, pontosabban zenehallgatáshoz, és zeneszerkesztéshez (nagyképűen: producerkedéshez) használom, egy aktív stúdió monitor hangfalpárral, amiknek önmagában keveselltem a mélyeit. A monitor hangfalaknak RCA bemenete van ugyanúgy, mint a T-12-nek. A rendszer pedig jelenleg úgy van összefűzve, hogy a számítógép hangkártyájáról megy a sztereó jel a subwoofer bemenetére, de mivel a T-12-nek a sztereó bemenet mellett van egy sztereó RCA kimenete is, erről a kimenetről vezetem tovább a jelet a monitor hangfalak bemenetére. (A monitor hangfalakon sub kimenet sajnos nincs, csak egy általam gányolt szélessávú sztereó kimenet, amit a hangfalba épített erősítő hangerőszabályzója után kötöttem be, úgy, hogy szabályzott jelet adjon. De ezt nem szeretném használni!)

    A kérdésem pedig az, hogy a számítógéptől a subwoofer-ig, és a subwoofer-től a monitor hangfalakig milyen kábeleket lenne érdemes használni, ahhoz, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki a rendszerből? Nem konkrét kábel típusokra gondolok, hanem arra, hogy a számítógéptől a sub-ig érdemes-e kimondottan sub kábelt használni? Egyrészt azért kérdezem, mert nem az LFE bemenetet használom, így két darab kéne, ami kissé drága lenne. Másrészt meg annak a kábelnek nem csak mélyhang információkat kellene átvinni, hanem egy szélessávú jelet, mert ugyanaz a jel megy tovább a monitor hangfalakhoz. Így lehet, hogy megfelelőbb lenne egy minőségi audió kábel (sztereó), mint két egyforma sub kábel? És a T-12 kimenetétől már elég lehet egy sima RCA-RCA audió kábel (nem sub kábel)?

    Egyébként lehet egyáltalán sub kábelen szélessávú jelet vezetni? Miben különbözik egy egyszerű (de jó minőségű) audió kábel, és egy kimondottan mélysugárzókhoz készített sub kábel? Mi történik, ha egyiket a másikkal helyettesítjük?

    +1 kérdés: az Y sub kábelekben a jobb és bal csatorna össze van kötve, így összegzik, monósítják a jelet? Jól gondolom?

    Végül bocsánat, ha kissé tudatlanok a kérdéseim, de a kábelek lelkivilágába eddig még nem nagyon tudtam beleásni magam.:) Előre is köszönet azoknak, akik segítenek!

    [ Szerkesztve ]

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    Sziasztok!

    Dynavoice Thunder T-12 subwoofer-nél tapasztalt már valaki olyat, hogy a fém hátlap (amin a kezelőszervek vannak) bizonyos hangerő fölött, és bizonyos frekvenciákon zizegő hangot hallat? Mit lehet ilyenkor tenni? Már meghúztam a rögzítő imbusz csavarokat is, és nem lett jobb. Pedig teljesen biztos, hogy a hátlapnál zizeg, mert ha menet közben finoman megnyomom a hátlapot a hűtőborda környékén, akkor ez a zavaró hang megszűnik. Ha elengedem, újra zörög...

    Még csak 1 hónapos, garancia van még rajta bőven. Ilyen apróság miatt érdemes lehet kicseréltetni?

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    Köszönöm a válaszokat és a tippeket a T-12-vel kapcsolatban. Úgy teszek, ahogy írtátok, felveszem a kapcsolatot a Stream Audio-val, és elküldöm nekik szervizre (bár nincs sok kedvem ehhez a macerához). Sajnos picivel túl vagyok már az 1 hónapon, így a csere nem játszik.

    Egyébként mindenki maga dönti el, hogy milyen subwoofer-t választ. A fent említett hátlapi zizegés nálam tegnap este jelentkezett, azóta néha finoman bejátszik a zenék alá... A jelenséget egyáltalán nem mondanám durvának, de engem zavar. Ettől eltekintve még mindig elégedett vagyok ezzel a típussal, mert egy gyönyörű hangú, masszív felépítésű, szép mélyláda.

    Visznt továbbra is érdekelne, hogy más is tapasztalt-e hasonló problémát, halk zörgő-zizegő hangot a hátlaptól, működés közben?

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz migabi24 #146854 üzenetére

    Szerintem nem olyan probléma, fentebb írtam. Azért köszi a tippet.:)

    [ Szerkesztve ]

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz Tamoo #146858 üzenetére

    Ez egy nagyon jó ötlet! Köszi! Ha tényleg ilyen rugalmasak, akkor az nagy pozitívum. Őszintén én már attól is féltem, hogy meghúzzam a hátlapi csavarokat, mert mi van, ha garancia vesztéssel jár, ha észre veszik...

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    Na! Probléma megoldva! Nem is volt semmi baja a T-12-nek, csak én voltam balfék.:) A Dynavoice Thunder T-12 egy nagyon jó subwoofer!

    Nyugodtan nézzetek hülyének, leírom röviden a kálváriámat, amit igazából csak magamnak köszönhetek, és a mélyláda pár centis arrébb csúsztatásával megoldódott.:) A dolog onnan kezdődik, hogy a megérkezésétől egészen négy nappal ezelőttig, a gyári hulladék lábakkal használtam, alatta egy jó vastag szőnyeg darabbal, mert a szobában laminált padló (parketta) van, és valaki itt egy régebbi hozzászólásában írta, hogy az szinte a lehető legrosszabb padló fajta akusztikai szempontból, és érdemes a sub alá egy vastag szőnyeget rakni. Csakhogy én kb. egy hete rendeltem 4 db olcsó hangfal tüskét alátéttel, mondván, hogy még az is jobb lesz a gyári lábaknál. Ez szerdán meg is érkezett, nagy-nagy izgalommal fel is szereltem, és vártam, hogy mi fog változni. Az első amit észre vettem az az volt, hogy mintha picivel erőtlenebbé váltak volna a mélyek. Aztán rájöttem, hogy ez nem teljesen igaz, inkább kiegyenlítettebb (szebb) lett a hangzása. Kb. két nap alatt meg is szerettem ezt az új hagzást... De akkor épp zenét hallgattam, és közben hátul, a sub mögött matattam valamit, amikor döbbenten vettem észre, hogy valami a zene ütemében zörög-zizeg. Végül a hátlap nyomkodásával azt vettem észre, hogy ez meg-megszűnik, így kézenfekvő volt a gondolat, hogy a hátlap zizeg. Másnap meghúztam a csavarokat, és nemhogy nem lett jobb, még talán rosszabb is lett. Ezután írtam be ide a fórumba a problémámmal. Csakhogy továbbra se hagyott nyugodni a dolog, és működés közben ismét sasoltam, füleltem, hogy hol lehet a gond... Közben véletlenül picit megtámaszkodtam a T-12 felső lapján, és a zörgés abba maradt. Ekkor megnéztem a tüskéket, és arra jöttem rá, hogy a laminált padló nem teljesen sík felületű (valamerre picit lejt), így vagy a hagfal tüske zizeg a tüske alátéten, vagy az alátét a laminált padlón, mivel nem tökéletes az alátámasztás mind a négy ponton.:D Pici tologatással viszont sikerült olyan helyet találni a T-12 számára, ahol tökéletesen tisztán, zizegés nélkül szól. És ez csak pár centivel esik arrébb az eddigi helyénél... Ennyi!:D

    [ Szerkesztve ]

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz xerobyte #61236 üzenetére

    Szia! Érdekelne a véleményed a Proson R12-vel kapcsolatban. Milyennek találod? Főleg a hangzása, hangminősége érdekelne. Ha olvasod... Köszi.

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz Vikthor #155259 üzenetére

    Miért ne? Reményre ad okot, hogy a kedves fórumtársunknak még idén januári írását is találtam itt, úgyhogy annyira talán nem hanyagolja a fórumot. Ha pedig látja, hogy kérdeztem tőle, hátha válaszol.:) Egyébként neked is köszönöm a véleményed a subbal kapcsolatban. Azonban itt a zenei képességeit is nagyon méltatják, meglepően jókat írnak róla:
    https://www.streamaudio.hu/hirek-tesztek/proson-rumble-r-12-melysugarzo-teszt/
    Ezért lennék kíváncsi valami olyan személy elfogulatlan véleményére is, aki birtokol is ilyen subwoofert..

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz Vikthor #155265 üzenetére

    Végre valaki, aki használt ilyet, és van róla tapasztalata!:) Na erre voltam kíváncsi... Akkor gyakorlatilag nekem se lesz jó, mert én is szeretném hallani a legmélyebb hangokat is (már le is tettem róla). Akkor ha jól értem, úgy érezted nem megy elég mélyre a hangja? Az SVS SB-4000 biztos nagyon faxa sub, de az nálam sajnos a megfizethetetlen kategória.:( Mennyi is most az új ára?

    öhhöm

  • öhhöm

    kezdő

    válasz bajnokpityu #155264 üzenetére

    Igen, tudom, hogy ez az általános vélekedés, de az egyéni ízlés is befolyásoló tényező lehet.

    öhhöm

Új hozzászólás Aktív témák